Trwa ładowanie...
d1zak4y

Rząd ma się bardzo dobrze. Premier Beata Szydło jeszcze lepiej

Dobra passa rządu Prawa i Sprawiedliwości trwa. Kolejny sondaż i znowu dobre wieści dla PiS. Polacy są zadowoleni zarówno z rządu, jak i samej premier Beaty Szydło.
Share
Rząd ma się bardzo dobrze. Premier Beata Szydło jeszcze lepiej
Źródło: PAP
d1zak4y

Zaskoczenia nie ma. PiS prowadzi w kolejnym sondażu. "Rząd dobrze dobie radzi" - tak uważa 38 proc. Polaków - wynika z lipcowego badania CBOS. Z tą częścią badanych nie zgadza się 31 proc. respondentów. Wśród 28 proc. ankietowanych Prawo i Sprawiedliwość nie wzbudza żadnych emocji.

*Zobacz też: "PiS partią wolności" *

Liczby, choć nieznacznie, uległy zmianie od czerwca. W poprzednim sondażu CBOS poparcie dla rządu było bowiem większe o 4 pkt. proc. Liczba jego przeciwników wzrosła z kolei o 1 pkt. proc. Co więcej, o 2 pkt. proc. zwiększyła się grupa osób obojętnych wobec Rady Ministrów. Tak samo jak w czerwcu, stosunku do rządu nie wyraziło 3 proc. pytanych.

d1zak4y

Przypomnijmy, że według opublikowanego w środęsondażu przeprowadzonego przez KANTAR Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24, wynika, że na wspólną listę Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem i Solidarnej Polski zagłosowałoby 36 proc. Polaków. Platformę Obywatelską woli zaś 22 proc. obywateli.

Szydło na celowniku

Badani ocenili też premier. Z tego, że Szydło stoi na czele rządu, zadowolonych jest 45 proc. respondentów (o 4 pkt. proc. mniej niż w czerwcu), niezadowolonych - 39 proc. (o 3 pkt. proc. więcej), a obojętnych - 16 proc. (o 2 pkt. proc. więcej).

Jej działalność od czasu objęcia przez nią władzy dobrze oceniło 51 proc. badanych (o 2 pkt. proc. mniej), źle - 37 proc. (o 3 pkt. proc. więcej). Stanowiska w tej sprawie nie zajęło natomiast 12 proc. respondentów (o 1 pkt. proc. mniej).

d1zak4y

Kondycja polskiej gospodarki

Czy polityka obecnego rządu stwarza szanse na poprawę sytuacji gospodarczej kraju? Twierdząco na to pytanie odpowiedział 47 proc. ankietowanych (o 2 pkt. proc. mniej). Z tą częścią badanych nie zgadza się 38 proc. respondentów (o 1 pkt. proc. mniej). Zdania w tej sprawie nie ma 15 proc. pytanych (o 3 pkt. proc. więcej).

Sondaż został przeprowadzony w dniach 29 czerwca - 6 lipca, na liczącej 977 osób reprezentatywnej grupie dorosłych mieszkańców Polski.

Źródło: PAP/WP

d1zak4y

Podziel się opinią

Share
d1zak4y
d1zak4y
Więcej tematów