Trwa ładowanie...
da478iw

Rząd: dodatkowe pieniądze na wizytę papieża

Rząd podjął we wtorek uchwałę w sprawie przyznania Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji 8 mln zł z ogólnej rezerwy budżetowej na zorganizowanie i zabezpieczenie wizyty papieża Jana Pawła II.

da478iw
da478iw

W związku z wizytą Ojca Świętego Jana Pawła II w Ojczyźnie zachodzi konieczność sprawnego zorganizowania pielgrzymki i stosownego zagwarantowania bezpieczeństwa Dostojnemu Gościowi. Z dokonanej analizy planowanych przedsięwzięć oraz koniecznych do poniesienia wydatków wynika, że niezbędne są dodatkowe środki w wysokości 8 tys. zł - głosi komunikat wydany po posiedzeniu Rady Ministrów.

Kwota 8 mln zł obejmuje głównie wydatki związane z zakupami niezbędnego sprzętu i wyposażenia oraz koszty udziału funkcjonariuszy w przedsięwzięciach zabezpieczających miejsca pobytu i trasy przejazdu papieża.

Według komunikatu, całkowite wydatki związane z wizytą Jana Pawła II szacuje się na znacznie wyższą kwotę niż przewidziano w projekcie uchwały, a zasadnicza część wydatków zostanie pokryta przez formacje resortu.

Kwota, która ma zostać przekazana MSWiA z rezerwy budżetowej, nie może być wygospodarowana w ramach budżetu tego resortu i niezbędnym jest przydzielenie tych środków z rezerwy ogólnej - poinformowano w komunikacie.

Papież spodziewany jest w Polsce w połowie sierpnia.(an)

da478iw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
da478iw
Więcej tematów