Trwa ładowanie...
Defence24

"Rz": Likwidator WSI nie złamał tajemnicy państwowej

Likwidator WSI nie złamał tajemnicy państwowej, zlecając tłumaczenie raportu na język rosyjski - wynika z analizy wszystkich dokumentów w tej sprawie, do których dotarła "Rzeczpospolita". Z informacji gazety wynika, że jedna z umów została postdatowana.
Share
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczŹródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d109b2n

"Rz" przypomina, że sprawa tłumaczenia raportu Wojskowych Służb Informacyjnych na język rosyjski wywołała kontrowersje po publikacji "Wprost". Tygodnik zarzucił Antoniemu Macierewiczowi, że ten zamówił przełożenie raportu na rosyjski jeszcze przed publikacją dokumentu w języku polskim. A to - jak przypomina "Rz" - oznaczałoby złamanie tajemnicy państwowej, gdyż w raporcie znajdowały się tajne dane pozwalające zdemaskować oficerów wywiadu oraz kontrwywiadu wojskowego, a także informacje o rzekomych nieprawidłowościach w WSI.

Z dokumentów do których dotarła gazeta wynika jednak, że tłumaczenia zostały wykonane już po oficjalnej publikacji raportu z likwidacji WSI w Monitorze Polskim, co nastąpiło 16 lutego 2007 roku. "Od tego dnia wszystko było już jawne" - podsumowuje "Rz".

Źródło: Rzeczpospolita

d109b2n

Podziel się opinią

Share
d109b2n
d109b2n
Więcej tematów