Trwa ładowanie...

Ryszard Terlecki o zmianach w prezydenckich projektach ustaw o KRS i SN. "Poszliśmy na daleko idący kompromis"

- Będziemy czekać na opinię prezydenta Andrzeja Dudy na temat poprawek do projektów ustaw – powiedział Ryszard Terlecki. Wicemarszałek Sejmu przypuszcza, że posłowie zajmą się nimi już na przyszłym posiedzeniu Sejmu.
Share
Ryszard Terlecki stwierdził, że PiS musi zaakceptować większość opinii prezydenta
Ryszard Terlecki stwierdził, że PiS musi zaakceptować większość opinii prezydentaŹródło: WP.PL
d6kks46

- Poszliśmy na daleko idący kompromis, przyjęliśmy propozycje i sugestie pana prezydenta. Nanieśliśmy nieznaczne, swoje zmiany i teraz - mam nadzieję - ten projekt, w pełni odpowiadający panu prezydentowi trafi do Sejmu – powiedział w TVP Info Ryszard Terlecki.

Według polityka PiS-u, partia musi zaakceptować większość opinii prezydenta Andrzeja Dudy i wprowadzić je do ustawy.

Na poniedziałkowym spotkaniu z częścią parlamentarzystów PiS-u Jarosław Kaczyński powiedział, że Andrzej Duda otrzyma następnego dnia poprawki do napisanych w swojej kancelarii projektów ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym. Rzeczniczka partii Beata Mazurek powiedziała później, że w partii liczą na przychylne przyjęcie tych propozycji przez prezydenta.

d6kks46

Zobacz też: po decyzji prezydenta o zawetowaniu ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym doszło do niespotykanej sytuacji. Prezydent i premier przemówili w tym samym czasie do Polaków

W połowie lipca Andrzej Duda zawetował dwie z trzech ustaw dotyczących wymiaru sprawiedliwości i zapowiedział własne projekty ustaw. Pod koniec września prezydent zaprezentował projekty ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym, a tydzień temu zostały skierowane do konsultacji.

W piątek odbyło się trzecie już spotkanie prezydenta z Jarosławem Kaczyńskim w sprawie zmian w wymiarze sprawiedliwości. Podczas tego spotkania prezes PiS zapowiedział poprawki na piśmie do projektów.

d6kks46
d6kks46

Podziel się opinią

Share
d6kks46
d6kks46
Więcej tematów