Trwa ładowanie...
d2oiqff

Ryszard Terlecki komentuje słowa Jarosława Kaczyńskiego o śmierci Jana Szyszki

- Profesor Szyszko był w ostatnich dniach bardzo mocno atakowany, wręcz szczuty przez media - powiedział Ryszard Terlecki. Wicemarszałek Sejmu odniósł się do zastanawiających słów Jarosława Kaczyńskiego nt. kondycji Jana Szyszki w jego ostatnich dniach życia.
Podziel się
Ryszard Terlecki wyjaśnił, jak rozumie słowa Jarosława Kaczyńskiego nt. śmierci Jana Szyszki
Ryszard Terlecki wyjaśnił, jak rozumie słowa Jarosława Kaczyńskiego nt. śmierci Jana Szyszki (PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
d2oiqff

Słowa Jarosława Kaczyńskiego wypowiedziane podczas środowej konwencji jego partii w Kielcach nie dają spokoju wielu osobom. "Majestat śmierci nie pozwala mi dzisiaj o tym mówić, ale trzeba będzie o tym powiedzieć, bo to nie był przypadek, że akurat dzisiaj, że akurat teraz" - stwierdził prezes PiS, odnosząc się do nagłej śmierci Jana Szyszki.

I chociaż tego samego dnia wieczorem Kaczyński złagodził swoją wypowiedź, a TVN24 zaprotestowało przeciwko łączeniu dziennikarskiej krytyki Szyszki z jego śmiercią, sprawa nadal jest głośna.

Zapytany o nią przez reportera WP Ryszard Terlecki stwierdził, że na temat wypowiedzi Kaczyńskiego trzeba rozmawiać z nim samym. Dodał też jednak, że "profesor Szyszko był w ostatnich dniach bardzo mocno atakowany, wręcz szczuty przez media".

d2oiqff

Dopytywany o przykłady dodał, że był świadkiem, jak dziennikarze "biegali za nim".

Wicemarszałek Sejmu odniósł się również do wypowiedzi prezesa PiS nt. wrogich elit, które miałyby być "piętnowane". Wyjaśnił, że przeciwnikami Prawa i Sprawiedliwości są "ci, którzy chcą zmiany naszego rządu". - Spotka ich to, że przegrają wybory - dodał. Zapewnił też, że nikt nie zostanie "wykluczony ze wspólnoty narodowej".

- Opozycja przecież będzie w Sejmie - zaznaczył Ryszard Terlecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2oiqff

Podziel się opinią

Share

d2oiqff

d2oiqff
Więcej tematów