Trwa ładowanie...
20-10-2014 14:04

Ryszard Ścigała wycofuje się z walki o fotel prezydenta Tarnowa

Mimo że zapowiadał walkę, Ryszard Ścigała w ostatniej chwili wycofał się z walki o reelekcję. Czy ma to związek z ciążącymi na prezydencie Tarnowa zarzutami korupcyjnymi?

Ryszard Ścigała wycofuje się z walki o fotel prezydenta TarnowaŹródło: youtube.com
d27lzpf
d27lzpf

O tym, że Ryszard Ścigała nie będzie walczyć o fotel prezydenta Tarnowa, dowiedzieliśmy się dosłownie w ostatnim momencie. Na kilka godzin przed ostatecznym terminem rejestracji kandydatur stowarzyszenie Ścigały wydało oświadczenie, w którym informuje o rezygnacji z walki o reelekcję. Prezydent Tarnowa postanowił też poinformować wyborców, dlaczego się poddaje.

- „W poczuciu odpowiedzialności i z szacunku dla mieszkańców miasta, nie chcąc narażać wyborców na niepewność, informuję, że rezygnuję z ubiegania się o kolejną kadencję prezydenta miasta Tarnowa. (…) Rezygnuję w pełnym poczuciu swojej niewinności wobec krzywdzących mnie oskarżeń, które jak wierzę zostaną obalone. (…) Nie mogę narazić miasta na taki chaos wyborczy i nieuchronną dezinformację. Stało się tak, że to nie prawomocny, skazujący wyrok sądu, ale kwestie czasowo-proceduralne uniemożliwiają mi prezydenckie kandydowanie. Zostałem z tej gry skutecznie wyeliminowany, a system zwyciężył z demokracją” - napisał Ścigała w swoim oświadczeniu.

Nie oznacza to jednak, że prezydent Tarnowa rezygnuje z polityki – będzie starał się o… miejsce w Radzie Miejskiej.

- „Odstępując od ubiegania się o prezydenturę, chcę jednak naszemu miastu i mieszkańcom zaoferować swoje doświadczenie i wiedzę startując do Rady Miejskiej w dzielnicy Mościce i reprezentując przy tym apolityczny i bezpartyjny Komitet Wyborczy Stowarzyszenia „Tarnowianie”, stowarzyszenia, które już ośmiu lat podejmuje liczne obywatelskie inicjatywy na rzecz miasta” - czytamy dalej w oficjalnym oświadczeniu.

Radio Kraków podało, że kandydatem Stowarzyszenia Tarnowianie, które zakładał Ścigała, będzie Tadeusz Mazur, obecny wiceprzewodniczący rady miasta.

d27lzpf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27lzpf
Więcej tematów