Trwa ładowanie...

Ryszard Petru: wyjście Grecji ze strefy euro zaszkodzi Polsce

- Grecja rzeczywiście może wyjść ze strefy euro, co moim zdaniem zaszkodzi Polsce. Nie jest prawdą, co mówi premier, że jesteśmy na to przygotowani - powiedział w TVP Info Ryszard Petru, prezes NowoczesnaPL. Skrytykował on zarówno działania Ewy Kopacz, jak i propozycje Beaty Szydło. O kandydatce PiS na premiera powiedział, że "szykuje nam Grecję w trzy miesiące".
Share
Ryszard Petru
Ryszard PetruŹródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d3uha74

Ryszard Petru ocenił, że wyjście Grecji ze strefy euro będzie niekorzystne dla Polski. - To dotknie wielu Polaków, łącznie z tymi wszystkimi, którzy importują i potem musimy płacić wyżej za importowane dobra - tłumaczył. Ekonomista zauważył, że "ewidentnie sytuacja wymyka się spod kontroli". - To tylko pokazuje, jak niebezpieczne są rządy populistów, którzy obiecują, a potem nie są w stanie tego zrealizować - przekonywał na antenie TVP Info.

Prezes NowoczesnaPL powiedział porównał sytuację Polski i Grecji. Zauważył, że propozycje kandydatki PiS na premiera Beaty Szydło są równie populistyczne. - Obiecuje Polakom obniżenie wieku emerytalnego czy też 500 złotych dla każdego dziecka. To, co ona proponuje, to jest Grecja w trzy miesiące. To jest populizm w wersji hard - ocenił.

Podobnie skrytykował zachowanie obecnej premier. - Pani Kopacz, sympatyczna, zamiast zajmować się poważnym problemem, mówi, żeby do Grecji wziąć odpowiednią ilość gotówki. Szkoda, że jeszcze nie podaje wymiarów bagażu podręcznego - ironizował Ryszard Petru.

d3uha74

Podziel się opinią

Share
d3uha74
d3uha74
Więcej tematów