Trwa ładowanie...
Ryszard Petru: nie wykluczam poparcia pomysłów PIS

Ryszard Petru: nie wykluczam poparcia pomysłów PIS

Klub Parlamentarny Nowoczesnej będzie opozycją konstruktywną, nie totalną; będziemy się odnosić do konkretnych propozycji PiS i w zależności od tego, czy będą one zgodne z naszym programem czy nie, będziemy głosować za bądź przeciw - zapowiedział lider ugrupowania Ryszard Petru.

Share
d3etdoe

Petru poinformował, że na nieformalnym posiedzeniu klubu podjęto decyzję, że to on będzie przewodniczącym klubu Nowoczesnej.

Zapowiedział też, że w najbliższych dniach Nowoczesna wypracuje stanowisko w sprawie wicemarszałka Sejmu. Wyraził nadzieję, że w tej kwestii tradycja polskiego parlamentaryzmu będzie dotrzymana, tzn. każdy klub będzie miał swego wicemarszałka. Petru dodał, że wkrótce jego klub podejmie też decyzję co do komisji sejmowych, które byłyby przedmiotem zainteresowania posłów Nowoczesnej.

d3etdoe

- Będziemy konstruktywną opozycją, tzn. nie będziemy opozycją totalną, czyli gdy PiS zaproponuje jakieś rozwiązanie, to nie będziemy go krytykować dlatego, że PiS je zaproponował, tylko będziemy się odnosić do konkretnych rozwiązań. Raz je poprzemy a raz nie poprzemy, w zależności od tego, czy będą one zgodne z naszym programem, czy uznamy, że kompromis w danej kwestii jest właściwy - zadeklarował Petru.

Poinformował, że Nowoczesna ma już przygotowane kilka projektów ustaw, które będzie chciała zgłosić. Jednym z nich jest projekt ustawy dotyczący "innego finansowania partii politycznych niż z budżetu". Pozostałe będą dotyczyć wolności gospodarczej i ordynacji podatkowej.

Petru wyraził przekonanie, że obecność posłów Nowoczesnej w Sejmie "zmieni język polityki na bardziej konkretny", a być może także "bardziej sympatyczny".

d3etdoe

Podziel się opinią

Share
d3etdoe
d3etdoe
Więcej tematów