Trwa ładowanie...

Ryszard Legutko współprzewodniczącym frakcji w Parlamencie Europejskim

Polak stanął na czele jednej z frakcji w Parlamencie Europejskim.

Ryszard Legutko współprzewodniczącym frakcji w Parlamencie EuropejskimŹródło: PAP, fot: Wiktor Dąbkowski
d4y4ijw
d4y4ijw

Europoseł PiS Ryszard Legutko został wybrany na współprzewodniczącego grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim. Będzie dzielił przewodnictwo w trzeciej pod względem wielkości frakcji w PE z Brytyjczykiem Syedem Kamallem.

PiS zwraca uwagę, że Legutko jest jedynym Polakiem piastującym funkcję lidera grupy politycznej w obecnej kadencji europarlamentu. Decyzja o jego wyborze związana jest z negocjacjami o warunkach wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

Delegacja PiS jest drugą co do wielkości, po brytyjskiej, w grupie EKR. - Polsko-brytyjskie współprzewodnictwo w grupie ma wzmocnić mandat EKR w procesie negocjacji, a także przed zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego - podkreśliło PiS w komunikacie.

d4y4ijw

- Traktuję ten wybór jako wyraz zaufania ze strony członków grupy politycznej, a także uznania dla pracy delegacji PiS, jak również dla wysokiej pozycji tej partii w naszej rodzinie politycznej i życiu politycznym Europy. Liczę, że grupa EKR utrzyma swoją silną pozycję w Parlamencie Europejskim, a w kolejnej kadencji stanie się główną polityczną siłą eurorealistyczną w PE - oświadczył Legutko.

- Wybór prof. Legutki to niewątpliwie sukces PiS i kolejny dowód na to, że twierdzenia o rzekomej izolacji PiS na forum UE to mrzonki. Delegacja Prawa i Sprawiedliwości cieszy się olbrzymim zaufaniem w grupie EKR, o czym świadczy zdecydowane poparcie udzielone dziś prof. Legutce. To ważny sygnał i wzmocnienie grupy przed wyborami do PE w 2019 roku - ocenił zaangażowany w rozmowy na ten temat europoseł PiS Tomasz Poręba.

d4y4ijw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4y4ijw
Więcej tematów