Trwa ładowanie...
d9xgfct

Ryszard Grobelny będzie współpracował z Pawłem Kukizem?

- Pewnie będziemy rozmawiać - tak mówi o współpracy z Pawłem Kukizem Ryszard Grobelny. Były prezydent Poznania nie wyklucza startu do parlamentu z listy ruchu, na czele którego stanie największa sensacja wyborów prezydenckich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Grobelny będzie współpracował z Pawłem Kukizem?
(WP.PL, Fot: Zenon Kubiak)
d9xgfct

Paweł Kukiz, na którego zagłosował co piąty wyborca w niedzielnych wyborach prezydenckich, jest dziś na ustach wszystkich. Były wokalista zespołu Piersi, któremu udało się porwać młodych ludzi hasłami obalania systemu partyjnego i pomysłem wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych, najprawdopodobniej będzie chciał stanąć na czele ruchu lub partii, która wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Kilka miesięcy temu Kukiz i były prezydent Poznania Ryszard Grobelny wspierali się wzajemnie, kiedy startowali w wyborach samorządowych z list komitetów obywatelskich i obaj popierali jednomandatowe okręgi wyborcze. Dzisiaj są radnymi sejmiku wojewódzkiego – Grobelny wielkopolskiego, a Kukiz dolnośląskiego.

Jak się okazało, niewykluczone, że ich współpraca teraz może się zacieśnić, co były prezydent przyznał na antenie radia Merkury.

d9xgfct

- Jeżeli Paweł Kukiz zdecyduje się na start w wyborach parlamentarnych, a wszystko na to wskazuje i uda mu się zebrać dobrych, ciekawych ludzi, to dlaczego nie? – powiedział Grobelny. – Sam nigdy nie myślałem o starcie do parlamentu, musiałbym to przemyśleć i przedyskutować z rodziną – dodał.

Były prezydent Poznania przyznał, że nie jest w pełni przekonany do postulatu Pawła Kukiza, aby obalać od razu cały system partyjny, ale uważa, że jednomandatowe okręgi wyborcze, które popiera od dawna, mogłyby ten system zmienić.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d9xgfct

Podziel się opinią

Share

d9xgfct

d9xgfct
Więcej tematów