Trwa ładowanie...

Ryszard Grobelny będzie współpracował z Pawłem Kukizem?

- Pewnie będziemy rozmawiać - tak mówi o współpracy z Pawłem Kukizem Ryszard Grobelny. Były prezydent Poznania nie wyklucza startu do parlamentu z listy ruchu, na czele którego stanie największa sensacja wyborów prezydenckich.

Share
Ryszard Grobelny będzie współpracował z Pawłem Kukizem?
Źródło: WP.PL, fot: Zenon Kubiak
dikdjn7

Paweł Kukiz, na którego zagłosował co piąty wyborca w niedzielnych wyborach prezydenckich, jest dziś na ustach wszystkich. Były wokalista zespołu Piersi, któremu udało się porwać młodych ludzi hasłami obalania systemu partyjnego i pomysłem wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych, najprawdopodobniej będzie chciał stanąć na czele ruchu lub partii, która wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Kilka miesięcy temu Kukiz i były prezydent Poznania Ryszard Grobelny wspierali się wzajemnie, kiedy startowali w wyborach samorządowych z list komitetów obywatelskich i obaj popierali jednomandatowe okręgi wyborcze. Dzisiaj są radnymi sejmiku wojewódzkiego – Grobelny wielkopolskiego, a Kukiz dolnośląskiego.

Jak się okazało, niewykluczone, że ich współpraca teraz może się zacieśnić, co były prezydent przyznał na antenie radia Merkury.

dikdjn7

- Jeżeli Paweł Kukiz zdecyduje się na start w wyborach parlamentarnych, a wszystko na to wskazuje i uda mu się zebrać dobrych, ciekawych ludzi, to dlaczego nie? – powiedział Grobelny. – Sam nigdy nie myślałem o starcie do parlamentu, musiałbym to przemyśleć i przedyskutować z rodziną – dodał.

Były prezydent Poznania przyznał, że nie jest w pełni przekonany do postulatu Pawła Kukiza, aby obalać od razu cały system partyjny, ale uważa, że jednomandatowe okręgi wyborcze, które popiera od dawna, mogłyby ten system zmienić.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dikdjn7

Podziel się opinią

Share
dikdjn7
dikdjn7
Więcej tematów