Trwa ładowanie...
dns3ua2

Ryszard Czarnecki wskazuje "wroga Europy". To ważny polityk KE

- Dzieli Europę na lepsza i gorszą, odtwarza podziały. To jest skandal. Jego wypowiedź może szkodzić Koalicji Europejskiej - powiedział Ryszard Czarnecki o słowach Fransa Timmermansa. Wiceszef Komisji Europejskiej wieszczy powrót granic w Europie Środkowej.
Share
Ryszard Czarnecki nazwał Fransa Timmermansa "wrogiem Europy"
Ryszard Czarnecki nazwał Fransa Timmermansa "wrogiem Europy"Źródło: PAP/EPA, Fot: Olivier Hostlet
dns3ua2

- Jeśli kraje Europy Środkowo-Wschodniej nie będą wykazywały solidarności ws. uchodźców, wcześniej czy później wrócą granice - powiedział Timmermans w czasie debaty kandydatów na szefa Komisji Europejskiej. Kadencja dotychczasowego, Jean-Claude'a Junckera, upływa w najbliższych miesiącach.

- W Polsce takiej arogancji, obrażania Polaków, się nie akceptuje. Polacy mogą odpłacić za taką wypowiedź socjalisty, socjalistom - powiedział Czarnecki w programie #RZECZoPOLITYCE. Na antenie Polskiego Radia zwracał z kolei uwagę, że UE, forsując wspólną politykę imigracyjną, działają wbrew traktatom.

"Chodzi o pieniądze"

Czarnecki stwierdził, że wypowiedź Timmermansa jest "niegodna pierwszego wiceprzewodniczącego KE". Wskazał także, że "w tej arogancji jak zwykle chodzi o pieniądze".

dns3ua2

Zobacz także: USA kontra Iran. Rośnie napięcie w regionie

- Premier Morawiecki kilka miesięcy temu, przedstawiając propozycje reformy UE i zwiększenia budżetu, wskazał, aby (...) ulgi w składkach członkowskich zamożnych krajów, m.in. Holandii, zlikwidować. Od tego czasu wiceszef KE atakuje Polskę - tłumaczył europoseł PiS.

Czytaj też: Wybory do europarlamentu 2019. Timmermans chce wprowadzić czynne prawo wyborcze od 16. lat

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

dns3ua2

Podziel się opinią

Share
dns3ua2
dns3ua2
Więcej tematów