Trwa ładowanie...
sylwia rehlis

Rybnik. Atak na sędziego podczas procesu

Sędzia Sylwia Rehlis z Sądu Rejonowego w Rybniku została napadnięta podczas posiedzenia - poinformowała "Iustitia" na swoim profilu na Facebooku. Sprawca ataku trafił już do aresztu.

Share
Rybnik. Atak na sędziego podczas procesu
Źródło: Wikimedia Commons CC BY, Fot: Przykuta
d3wvk0o

Z informacji, jakie podała "Iustitia", wynika, że podsądny podczas rozprawy przeskoczył przez stół sędziowski i uderzył sędzię pięścią. Następnie zaczął kopać leżącą kobietę.

Napastnika obezwładnił protokolant obecny na posiedzeniu.

d3wvk0o

Sędzia Sylwia Rehlis orzeka w wydziale karnym sądu rejonowego, w którym rozpatrywane są sprawy z zakresu prawa karnego, karnego skarbowego i sprawy o wykroczenia.

Zobacz także: Roman Giertych ostro do sędziego Izby Dyscyplinarnej. "Nie jest pan sądem"

Jak informuje onet.pl napastnik miał przy sobie nóż. - Tak, to prawda. Podczas przeszukania na bramce do sądu, zanim wszedł na salę rozpraw, znaleziono u niego nóż - poinformował WP rzecznik "Iustiti" sędzia Bartłomiej Przymusiński.

Rybnik: sędzia od razu ukarała napastnika

Więcej szczegółów na temat tego niebezpiecznego incydentu przekazał WP młodszy aspirant Olaf Burakiewicz z zespołu prasowego śląskiej policji. - Z relacji policjantów z wydziału konwojowego wynika, że ok. godz. 13.35 w sądzie rozległ się alarm. Gdy pobiegli na I piętro okazało się, że z sali wyprowadzany jest 39-letni mężczyzna - opowiada WP Burakiewicz.

d3wvk0o

Z relacji świadków zdarzenia wynika, że podczas rozprawy 39-latek był agresywny i zaatakował sędzię. Został obezwładniony przez protokolanta i ochronę. Na szczęście sędzia nie odniosła poważnych obrażeń.

- Sędzia ukarała go za ten incydent 14 dniami aresztu. Policjanci z wydziału konwojowego od razu odprowadzili go do izby zatrzymań - opowiada WP młodszy aspirant Olaf Burakiewicz.

Mężczyzna nie był doprowadzony na salę sądową przez policjantów, odpowiadał z tzw. wolnej stopy. Do sądu przyszedł ze scyzorykiem w kieszeni. Gdy przechodził przez bramkę do wykrywania metalu rozległ się alarm. Oddał przedmiot do depozytu i ruszył na salę rozpraw.

d3wvk0o

Atak w Rybniku. Bodnar: musimy zatamować nienawiść

"Podłe słowa zamieniają się w podłe czyny. Tak stało się dzisiaj. Musimy zatamować nienawiść i napuszczanie jednych na drugich. Jestem myślami z Sędzią Sylwią Rehlis. Szacunek dla protokolanta za odwagę cywilną" - skomentował wydarzenia w rybnickim sądzie rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar.

d3wvk0o

Podziel się opinią

Share
d3wvk0o
d3wvk0o
Więcej tematów