Trwa ładowanie...
d7nsy2o

Rybnik. 6-latek uratował mamę, która miała zapaść

- Mama upadła, leży na podłodze, zamknięte ma oczka - zakomunikował dyspozytorowi Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach 6-letni Rafał. Szybka reakcja chłopca uratowała życie jego mamie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ratownicy twierdzą, że chłopiec uratował życie swojej mamie
Ratownicy twierdzą, że chłopiec uratował życie swojej mamie (East News)
d7nsy2o

Chłopiec zadzwonił pod numer 112 we wtorek tuż po godzinie 19. Informacja została natychmiast przekazana z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego katowickiemu pogotowiu ratunkowemu. Dyspozytorka przeprowadziła z chłopczykiem wywiad. Dziecko musiało podać personalia swoje i matki oraz adres, pod który ma przyjechać ambulans.

Kobieta zapytała również, czy drzwi do mieszkania są otwarte i poprosiła, by chłopiec sprawdził, czy matka oddycha oraz reaguje na dotyk. Następnie poleciła, by 6-latek wyszedł na korytarz i wezwał pomoc. Zareagowała sąsiadka, która przejęła rozmowę z dyspozytorką.

d7nsy2o

- Jesteśmy pod wrażeniem rezolutności chłopca. Sześciolatek zareagował wzorcowo. Co ważne, wiedział, jaki numer trzeba wystukać w telefonie. Dzięki takiej postawie ratownicy medyczni mogli szybko udzielić pomocy 26-letniej pacjentce - relacjonuje Wojciech Brachaczek, kierownik Ośrodka Koordynacji Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

Kobieta straciła przytomność i upadła na podłogę. Doszło do zapaści. Ratownicy twierdzą, że gdyby nie szybka reakcja chłopca, 26-latka mogłaby nie przeżyć. - Rezolutnego chłopczyka proponujemy zgłosić do wyróżnienia Medalem Młodego Bohatera, przyznawanym przez MSWiA - mówią ratownicy z Katowic.

Źródło: Polsat News

d7nsy2o

Zobacz też: Przypięli tweeta z Andrzejem Dudą. Siemoniak tłumaczy tę decyzję

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d7nsy2o

Podziel się opinią

Share
d7nsy2o
d7nsy2o
Więcej tematów