Trwa ładowanie...

Rybnik: 36-latek zaatakował nożem policjanta, został postrzelony

• Mężczyzna zaatakował policjanta nożem w Rybniku • 36-latek został postrzelony przez funkcjonariusza • Napastnik trafił do szpitala
Share
Rybnik: 36-latek zaatakował nożem policjanta, został postrzelony
Źródło: Policja
dzwh450

W piątek po południu do komendy policji w Rybniku zgłosiła się kobieta, prosząc o interwencję. Według jej relacji, jej mąż wszczął w mieszkaniu awanturę. Jak mówiła, mężczyzna jest pod wpływem alkoholu i zachowuje się bardzo agresywnie i nadpobudliwie.

Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres, gdzie okazało się, że mężczyzna zdążył uciec przed ich przyjazdem. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania awanturnika w bloku. W pewnym momencie na klatce schodowej zauważyli mężczyznę trzymającego nóż. Pomimo wezwania do odrzucenia niebezpiecznego narzędzia, agresywny 36-latek, będąc blisko policjanta, wziął zamach nożem w jego kierunku. Policjant, w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia, strzelił w jego kierunku, trafiając go w brzuch.

Zaraz po oddaniu strzału policjanci udzieli rannemu 36-latkowi pierwszej pomocy i wezwali pogotowie. Postrzelony mężczyzna został natychmiast przetransportowany do szpitala.

dzwh450

Na miejscu wykonano oględziny pod nadzorem prokuratora. Od 36-letniego mieszkańca Rybnika pobrano krew do badań, które wykażą, czy znajdował się on pod wpływem alkoholu lub jakichkolwiek innych substancji psychoaktywnych. Rybniccy policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Za czynną napaść na funkcjonariusza z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności

Oprac. Magdalena Wojnarowska

dzwh450

Podziel się opinią

Share
dzwh450
dzwh450
Więcej tematów