Trwa ładowanie...
dohcajl

Ruszyły zapisy na Silesiamana. Największy i najtrudniejszy cykl imprez sportowych na Śląsku

• Po raz trzeci zostaną rozegrane zawody Silesiaman. Właśnie ruszyły zapisy
• To najtrudniejszy i największy cykl triathlonowy w południowej Polsce
• Po raz pierwszy zostaną rozegrane zawody na szczeblu Mistrzostw Polski
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ruszyły zapisy na Silesiamana. Największy i najtrudniejszy cykl imprez sportowych na Śląsku
(WP, Fot: Robert Kulig)
dohcajl

Już po raz trzeci będziemy mogli startować w śląskich miastach w triathlonie. Po bardzo udanym poprzednim roku i historycznym dystansie w sercu województwa, w tym roku również czeka na zawodników kilka nowości.

- Cykl rozpocznie się i skończy w Katowicach. 10 kwietnia na początek sezonu, aby sprawdzić formę po zimie zapraszamy na duathlon na dystansach 5,1 km biegu, 22 km roweru i 3,6 biegu - mówi Wirtualnej Polsce Daniel Wójcik, organizator Silesiamana.

- Na majówkę, w ramach Pucharu Polski, zapraszamy na debiut Silesiamana w Rybniku. Jezioro Rybnickie ogrzewane z elektrowni sprawia, że warunki do pływania będą komfortowe. Tam będziemy ścigać się w formule Cross Triathlon, czyli trasa będzie poprowadzona leśnymi duktami. Stąd preferowane rowery MTB, crossowe lub przełajowe. Dzięki niewielkim dystansom / 0,5 km , 22km, 5 km / zawody są dedykowane każdemu kto ma ochotę spróbować sił w tej multidyscyplinarnej konkurencji - dodaje Wójcik.

dohcajl

Trzy tygodnie później, w Łące, obok Pszczyny, rozegrany zostanie Etixx Silesiaman Triathlon na dystansie sprinterskim (450m pływanie, 22,5 km rower, 5,5 biegu).

- Nowością, jaką możemy się pochwalić to zawody 12 czerwca. Debiut na uroczym jeziorze Chechło. Podczas Dni Świerklańca będzie można wystartować na dwóch dystansach ćwiartki oraz 1/8 Ironmana. Pierwszy dłuższy dystans na pięknej szybkiej trasie rowerowej - trasa zeszłorocznego Tour de Pologne - na pewno przypadnie do gustu wszystkim - opowiada dalej organizator.

Po raz pierwszy zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w Cross Triathlonie w Parku Śląskim. Zawody dla profesjonalistów z całej Polski, ale również zawody dla amatorów.

- Wymagająca technicznie trasa rowerowa i największa widownia w całym cyklu zachęca do ścigania się i dania z siebie najwięcej - opowiadają.

Uwieńczeniem całego roku będzie triathlon w Katowicach na dystansie 1,9 km w wodzie, 90 km na rowerze i 21 km na własnych nogach. "Połówka Ironmana" to dystans dla prawdziwych twardzieli i twardzielek.

Podsumowując sportowy rok dla triathlonistów na Śląsku - to 6 imprez, 5 miast, Mistrzostwa Polski, kilka tysięcy zawodników. Zapisy właśnie ruszyły.

dohcajl

Podziel się opinią

Share
dohcajl
dohcajl
Więcej tematów