Trwa ładowanie...
Ruszyła II linia metra w Warszawie. Sprawdziliśmy, jak się nią jeździ

Ruszyła II linia metra w Warszawie. Sprawdziliśmy, jak się nią jeździ

Po godz. 9.30 uruchomiono centralny odcinek drugiej linii metra w Warszawie. Sprawdziliśmy, jak się nią podróżuje.

Share
d3ct28j

Na nowych stacjach metra widać było tłumy. Sporo warszawiaków zdecydowało się zobaczyć, jak podróżuje się nową podziemną kolejką. Od mieszkańców naszego miasta usłyszeliśmy sporo słów pełnych entuzjazmu: "Design robi wrażenie", "Jest nowocześnie", "Naprawdę pięknie".

Wiele osób stwierdziło, że stacje wyglądają dużo lepiej niż na wizualizacjach. Choć grafiki Wojciecha Fangora wzbudzają mieszane uczucia, szczególnie na stacji przy Nowym Świecie, gdzie liliowy kolor mocno gryzie się z mocną kolorystyką artystycznego napisu.

Warszawiacy nie zapomnieli jednak, że II linia miała być otwarta już dawno temu. "Zdaje się, że miała być gotowa na Euro2012? Szkoda, że trzeba było tyle czekać, ale dobrze, że już działa" - usłyszeliśmy.

d3ct28j

Jak powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz obecnie trwa przetarg na wyłonienie wykonawcy kolejnych sześciu stacji II linii metra. - Myślę, że rozstrzygnięcie przetargu będzie mniej więcej w czerwcu w tym roku i w 2016 r. chcielibyśmy już zacząć budować - dodała.

Druga linia metra ma na razie siedem stacji: "Rondo Daszyńskiego", "Rondo ONZ", "Świętokrzyska", "Nowy Świat - Uniwersytet", "Centrum Nauki Kopernik", "Stadion Narodowy" oraz "Dworzec Wileński".

d3ct28j

Podziel się opinią

Share
d3ct28j
d3ct28j
Więcej tematów