Trwa ładowanie...
23-11-2015 13:30

Ruszył proces ws. nielegalnego finansowania kampanii Rafała Dutkiewicza

Rozpoczął się proces w głośnej sprawie nielegalnego finansowana kampanii komitetu Rafała Dutkiewicza "Obywatele do Senatu". Oskarżeni to Jarosław B. i Grzegorz K., którzy odpowiedzą za pozyskanie pieniędzy i zlecenie dwóm firmom druku i kolportażu ulotek komitetu Rafała Dutkiewicza "obywatele do Senatu".

Ruszył proces ws. nielegalnego finansowania kampanii Rafała DutkiewiczaŹródło: WP, fot: Andrzej Hulimka
d42n1oc
d42n1oc

Jest to niezgodne z prawem a dotyczy wyborów z 2011 roku. Prokurator Tomasz Jandziak odczytał zarzuty stawiane obu oskarżonym, w tym dotyczące Grzegorza K., który był pełnomocnikiem finansowym komitetu. Jak podkreślił, chodzi o zlecenie drukarni 450 tysięcy sztuk ulotek wyborczych promujących kandydatów do Senatu oraz zapłacenia za wydruk ulotek ze środków nieujawnionych w sprawozdaniu finansowym komitetu wyborczego Rafała Dutkiewicza.

Oskarżeni próbowali odroczyć rozprawę, uzasadniając, że nie mieli możliwości zapoznania się z zebranym materiałem dowodowym, w tym zapisów na twardych dyskach. Tak swój wniosek argumentował Jarosław B. - Do dnia dzisiejszego nie miałem takich możliwości, żeby zapoznać się z bardzo istotnym dowodem rzeczowym, który jest wykazany w pierwszym punkcie oskarżenia, więc podtrzymuję swój wniosek o umożliwienie mi zapoznania się z całym materiałem dowodowym - powiedział.

Według prokuratury oskarżeni działali niezgodnie z przepisami kodeksu wyborczego. Jedna z firm, która odpowiadała za zlecenie druku ulotek komitetu Rafała Dutkiewicza później otrzymała intratne zlecenia na organizowanie pierwszych imprez na nowym stadionie we Wrocławiu. Oskarżeni nie przyznają się do winy.

d42n1oc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42n1oc
Więcej tematów