Trwa ładowanie...
dr6mnqm

Rusza proces współpracownika ISIS. To pierwszy przypadek w Polsce

We wtorek w Sądzie Okręgowym w Katowicach ruszy proces Marokańczyka Mourada T. oskarżonego o przynależność do Państwa Islamskiego. To pierwszy bezpośredni współpracownik ISIS zatrzymany na terenie Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia
Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia (Youtube.com)
dr6mnqm

Rozprawa odbędzie się w sali katowickiego sądu okręgowego na terenie koszar policji. Mourad T. odpowie m.in. za udział w zorganizowanym związku przestępczym o charakterze zbrojnym. Marokańczykowi grozi do 8 lat więzienia.

Według ustaleń prokuratury, był współpracownikiem werbownika ISIS, Abdelhamida Abaaouda, który odpowiadał za organizowanie zamachów w krajach Europy Zachodniej. W 2015 roku mężczyzna został zastrzelony przez francuską policję podczas obławy w Saint-Denis.

Mourad T. pełnił funkcję zwiadowcy Abaadouda. Mężczyzna nie przyznał się do współpracy z ISIS. Przyznał się natomiast do posiadania narkotyków oraz używania dokumentów poświadczających nieprawdę i podstępnego wyłudzenia poświadczenia nieprawdy w dokumencie. Chce jednak złożyć dalsze wyjaśnienia w tej sprawie.

dr6mnqm

- Wiem, co to jest Państwo Islamskie wiem o tym z wiadomości, informacji prasowych. Jest ono znienawidzone przez Europejczyków, podobnie jak przez większość muzułmanów w Europie. Nic mi nie wiadomo, by ktoś z moich znajomych kontaktował się z Państwem Islamskim - powiedział na sali sądowej.

Zobacz także: Michał Dworczyk o cenie Patriotów: to nie jest sklep"

    WP.PL
(WP.PL, Fot: Michał Fabian)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dr6mnqm

Podziel się opinią

Share
dr6mnqm
dr6mnqm
Więcej tematów