Trwa ładowanie...
d4hkr6x

Rusza festiwal Warsaw Summer Jazz Days

Polska formacja Robotobibok otworzy w piątek w warszawskiej Sali Kongresowej tegoroczną edycję Warsaw Summer Jazz Days. Do niedzieli na festiwalu wystąpią m.in. grupy Charged,
Living Colour, Steps Ahead i Wayne Shorter Quartet.

Share
d4hkr6x

Po Robotobibok w Kongresowej zagrają: Charged - basista Bill Laswell lub Jah Wobble, gitarzysta Eraldo Bernocchi, trębacz Toshinori Kondo i DJ Olive; oraz trio: Ronald Shannon Jackson - perkusja, Melvin Gibbs - bas i Vernon Reid - gitara.

W drugim dniu festiwalu z niebiletowanym koncertem na wolnym powietrzu wystąpi słynna grupa jazzowo-rockowa Living Colour ze Stanów Zjednoczonych. Będzie to jedyny w tym roku europejski koncert Living Colour.

Koncert na placu Zamkowym jest organizowany wspólnie przez WSJD i władze miasta - odbędzie się w ramach dorocznego Święta Muzyki. Przed Living Colour wystąpi polski zespół Virtual J@zz Reality. O godz. 23.00 w klubie Dramatyczny Jazzgot zagra natomiast gwiazda światowej awangardy jazzu, Charles Gayle.

Grupa Living Colour połączyła się ostatnio po siedmiu latach przerwy. Zespół powstał w 1984 roku w Nowym Jorku - założył go gitarzysta i autor piosenek Vernon Reid. Do Reida dołączyli wokalista Corey Glover, perkusista Will Calhoun i basista Muzz Skillings, którego po latach zastąpił Doug Wimbish. Grupa rozpadła się w 1995 roku po nagraniu czterech płyt.

d4hkr6x

Ostatni dzień festiwalu upłynie pod znakiem jazzu akustycznego. Jako pierwsi w Sali Kongresowej wystąpią Steps Ahead. Zagrają: wibrafonista Mike Mainieri, saksofonista Bob Berg, pianista Dave Kikoski, basista Ed Howard i perkusista Ben Perowski. Będzie można posłuchać także słynnego Wayne Shorter Quartet, w którym obok lidera, wybitnego trębacza, wystąpią: basista John Patitucci, pianista Danilo Perez i perkusista Brian Blade.

Dwa dodatkowe koncerty odbędą się w środku lata. 12 lipca w Sali Kongresowej wystąpi słynny gitarzysta Joe Satriani, 21 lipca - znany warszawskiej publiczności z występów ubiegłorocznych Bobby McFerrin.(ck)

d4hkr6x

Podziel się opinią

Share
d4hkr6x
d4hkr6x
Więcej tematów