Trwa ładowanie...
d3ekwp1

Rusza budowa tunelu pod torami na ul. Czechosłowackiej. Kierowców czeka rok utrudnień

20 września rozpocznie się oczekiwana przez mieszkańców Dębca od wielu lat budowa tunelu pod torami kolejowymi przy ul. Czechosłowackiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rusza budowa tunelu pod torami na ul. Czechosłowackiej. Kierowców czeka rok utrudnień
(WP.PL, Fot: Zenon Kubiak)
d3ekwp1

Na tę inwestycję mieszkańcy Dębca czekali od lat. Tunel pod torami sprawi, że nie trzeba będzie już tracić tylu czasu na przejeździe kolejowym, gdzie akurat pociągi przejeżdżają dość często.

Rozpoczęcie budowy przekładano już kilkakrotnie, ale wreszcie potwierdzono, że prace rozpoczną się w sobotę, 20 września.

- Pierwsze pozwolenie na budowę zostało uchylone ze względu na błędne oznaczenia działek, ale od dwóch tygodni mamy ponowną decyzję i możemy budować - wyjaśnia Kazimierz Skałecki, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie, która nadzoruje prace.

d3ekwp1

Inwestycja obejmie budowę tunelu dla ruchu samochodowego pod torami kolejowymi, częściową wymianę infrastruktury podziemnej, wzmocnienie i wymianę nawierzchni ul. Czechosłowackiej wraz z przebudową skrzyżowań oraz budowę sygnalizacji świetlnych.

Całkowita długość przebudowywanego odcinka ulicy od skrzyżowania z ul. Świerkową do skrzyżowania z ul. Łozową to prawie 1113 m. Inwestycja pochłonie 75 mln zł, a zakończenie wszystkich prac przewidziano na 30 listopada 2015 r.

Do tego czasu kierowcy muszą się liczyć z objazdami, które zaplanowano przez ulice: Górecką, Jesionową, Opolską, 28 Czerwca 1956 r. i Dolną Wildą. Jednocześnie drogowcy zapewniają, że możliwy będzie dojazd do posesji dla mieszkańców zamkniętego odcinka ulicy oraz będzie utrzymany przejazd poprzeczny przez ul. Czechosłowacką w ciągu ulic Opolskiej i 28 Czerwca 1956 r. Dojazd do dworca PKP Dębiec będzie możliwy ulicami: Opolską, Jaśminową, Rydzyńską.

Ruch pieszych na ul. Czechosłowackiej odbywać się będzie udostępnionym chodnikiem tymczasowym, którego usytuowanie będzie się zmieniać w zależności od zaawansowania robót.

d3ekwp1

Ze zmianami muszą się liczyć także pasażerowie komunikacji miejskiej. Od 20 do 30 września autobusy linii nr 614 i 701 będą kursować bez zmian. Zmieni się jedynie fragment trasy autobusu nr 49:

GÓRCZYN – Zgoda – Ściegiennego – Głogowska – Rakoniewicka – Leszczyńska – Bohaterów Westerplatte – Jesionowa – Opolska – 28 Czerwca 1956 r. – Łozowa – AZALIOWA – Łozowa – Racjonalizatorów – 28 Czerwca 1956 r. – Opolska – Jesionowa – … - GÓRCZYN.

Na trasie objazdu autobusów linii nr 49 na ul. Racjonalizatorów przy skrzyżowaniu z ul. Cedrową zlokalizowany zostanie dodatkowy przystanek Cedrowa.

Trasy linii nr 614 i 701 zmienią się dopiero od 1 października. Autobusy nadal kursować będą z Komornik i Lubonia na Górczyn z wjazdem w obu kierunkach na pętlę Dębiec przy ul. Opolskiej, lecz już trasą objazdową wytyczoną w następujący sposób:

KOMORNIKI i LUBOŃ - ... - Opolska - pętla Dębiec - Opolska - Jesionowa - Górecka - Czechosłowacka - Rakoniewicka - ... – GÓRCZYN.

Powrót: GÓRCZYN - ... - Rakoniewicka - Czechosłowacka - Górecka - Jesionowa - Opolska - pętla Dębiec - Opolska - ... - LUBOŃ i KOMORNIKI.

d3ekwp1

Podziel się opinią

Share
d3ekwp1
d3ekwp1
Więcej tematów