Trwa ładowanie...
dnlohg5

Rusza bon turystyczny. Gdzie można aktywować bon turystyczny?

Bon turystyczny. Od 1 sierpnia rusza program Polskiego Bonu Turystycznego. Gdzie można złożyć wniosek i aktywować bon turystyczny?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
1 sierpnia rusza bon turystyczny
1 sierpnia rusza bon turystyczny (Wikimedia Commons)
dnlohg5

Bon turystyczny. Gdzie złożyć wniosek?

Od 1 sierpnia można starać się o uzyskanie bonu turystycznego, który wynosi 500 złotych. Gdzie można złożyć wniosek? Należy to zrobić na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS). Niezbędne jest założenie profilu na PUE, co można zrobić przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej.

Po wejściu na profil PUE rodzice mogą aktywować bon i otrzymają kod, który uprawnia do wydania 500 złotych. Można tego dokonać w firmach lub instytucjach zarejestrowanych w Polskiej Organizacji Turystycznej.

dnlohg5

Bon turystyczny. Jak płacić bonem?

Bon turystyczny to świadczenie wynoszące 500 złotych. Uprawnieni do jego otrzymania nie dostają jednak pieniędzy na konto, a udostępniony zostanie im kod. Proces płatności odbywa się poprzez przekazanie numeru bonu podmiotowi oraz za pomocą dwóch kodów potwierdzających zakup w momencie płatności za usługę. Bonem można płacić do momentu wyczerpania na nim środków.

"Jeśli usługa, za którą płacisz bonem, przekracza jego wartość, to brakującą część możesz zapłacić w inny sposób (np. gotówką lub przelewem)" - informuje Polska Organizacja Turystyczna.

Bon turystyczny. Dla kogo?

Bon turystyczny otrzymają rodzice dzieci, którzy pobierają świadczenie 500+. Bon jest ważny do 31 marca 2022 roku i nie podlega wymianie na gotówkę. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 złotych, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością można otrzymać dodatkowy bon w wysokości 500 złotych.

dnlohg5

Zobacz też: Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Ograniczone obchody

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dnlohg5

Podziel się opinią

Share

dnlohg5

dnlohg5
Więcej tematów