Trwa ładowanie...
d4irv2j
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rumuńska policja przejęła 320 kg heroiny przewożonej do Europy Zachodniej

Około 320 kg heroiny, mającej trafić do krajów Europy Zachodniej, przejęła rumuńska policja - poinformowały władze w Bukareszcie. To największy skonfiskowany ładunek narkotyków w historii kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rumuńska policja przejęła 320 kg heroiny przewożonej do Europy Zachodniej
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d4irv2j

Warte łącznie ponad 40 mln euro ładunki narkotyku znaleziono we wtorek w dwóch ciężarówkach. Heroina została ukryta w zbiornikach na benzynę. Jeden z ładunków przejęto na granicy z Węgrami, drugi zatrzymano w mieście Bistritsa (Bystrzyca), w północnej Rumunii.

Prokuratura informuje, że aresztowano czterech mężczyzn - dwóch z Turcji i dwóch z Rumunii. Jak twierdzi przedstawiciel policji Claudiu Cucu, międzynarodowa grupa przestępcza, do której należą, była inwigilowana od 2011 roku.

Daniel Horodniceanu, szef rumuńskiego biura zajmującego się ściganiem mafii narkotykowej (DIICOT), poinformował, że do obu ładunków heroiny dodano pieprzu, po czym owinięto je papierem kalkowym, co miało zmylić psy policyjne. Dodał, iż narkotyki prawdopodobnie pochodzą z Afganistanu i jechały przez Turcję, Ukrainę i Rumunię do Holandii, skąd miały zostać rozesłane do innych zachodnioeuropejskich krajów.

d4irv2j

Podziel się opinią

Share

d4irv2j

d4irv2j
Więcej tematów