Trwa ładowanie...
d40ll4u
Policja

Rudzka grupa przestępcza rozbita. Dziewięć osób trafiło do aresztu

Policjanci z Rudy Śląskiej rozbili zorganizowaną grupę pseudokibiców. Funkcjonariusze zatrzymali łącznie dziewięć osób, które odpowiedzialne są za listopadowe i styczniowe podpalenia kilkunastu samochodów. Śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rudzka grupa przestępcza rozbita. Dziewięć osób trafiło do aresztu
(Policja śląska)
d40ll4u

Już od dłuższego czasu prowadzono czynności mające na celu rozpracowanie grupy pseudokibiców, która działała na terenie Rudy Śląskiej. Szajka odpowiedzialna jest także za podpalenia samochodów, które miały miejsce w listopadzie ubiegłego roku i pod koniec stycznia 2015 r.

Gdy kryminalnym udało się ustalić, kto stoi za podpaleniami, uderzyli w trzon grupy - chwilę po godz. 6.00 funkcjonariusze jednocześnie weszli do 10 mieszkań na terenie Rudy Śląskiej. Ujęli osiem osób w wieku od 16 do 30 lat. W akcji udział wzięło łącznie 50 policjantów.

Podczas przeszukań znaleziono i zabezpieczono rzeczy mające bezpośredni związek z przestępstwem, a także 2 kg marihuany, 750 gramów amfetaminy i prawie 700 gramów pochodnych extasy.

d40ll4u

Policjanci zarekwirowali również gotówkę niewiadomego pochodzenia o łącznej wartości ponad 25 tys. zł. Później doszło do zatrzymania kolejnego - dziewiątego - członka grupy.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że motywem działania grupy przestępczej były porachunki z kibicami przeciwnej drużyny. Niestety, podczas podpaleń poszkodowani zostali także właściciele innych samochodów, które były zaparkowane w okolicy.

Sprawcy przebywają w areszcie, skąd zostaną doprowadzeni do prokuratury - tam zostaną im przedstawione zarzuty w związku z popełnionymi przestępstwami.

d40ll4u

Podziel się opinią

Share
d40ll4u
d40ll4u
Więcej tematów