Ruchy na prawicy bez poparcia internautów WP
(inf. własna)
27.04.2001 | aktual.: 22.06.2002 14:29
Informacja o zamiarze stworzenia przez Jerzego Buzka nowej partii centroprawicowej nie została przyjęta przez internautów Wirtualnej Polski z entuzjazmem. Większość z nich stwierdziła, że takie działanie ma na celu wyłączne "zdobycie stołków" po wyborach i ponowne "zamydlenie oczu wyborcom".
_ Centroprawica? Centrolewica? - to tylko próba pozyskania elektoratu - czyli wielkie nic, brak tożsamości politycznej!_ - twierdził jeden z zbierających głos w dyskusji.
Internauci nie wyrazili też uznania dla innych działań polityków stojących po prawej stronie sceny politycznej. _ Jeszcze trochę, a każdy obywatel będzie miał swoją partię. Ma to swoją zaletę. Będzie finansowany z budżetu indywidualnie!_ - napisał dzidzi. _ Buzek, Krzaklewski i cała ekipa się nie sprawdziła, dalej ludziom mydlą oczy, teraz chcą się przemalować i myślą że naród się znowu nabierze na ich obiecanki cacanki_ - stwierdził xxyz.
Internauci stwierdzili, że wszystkie działania prawicy pomagają tylko przekonać społeczeństwo do głosowania na lewicę podczas zbliżających się wyborów parlamentarnych. _ Polska prawica jest jednością silna, dzięki temu mocno podzielona i skłócona ze sobą lewica może wygrywać wybory_ - napisał Franc.
Z pośród polityków, którzy w czwartek ogłaszali nowe działania mające doprowadzić do poprawienia wizerunku prawicy w społeczeństwie, najwięcej poparcia wśród naszych internautów zyskał Lech Kaczyński. Minister sprawiedliwości stanął na czele Krajowego Komitetu "Prawo i Sprawiedliwość", którego deklaracja założycielska stwierdza, że powstaje po to by odpowiedzieć na powszechną potrzebę prawa i sprawiedliwości w państwie, życiu publicznym i społecznym. _ Wreszcie ktoś robi porządek_ - stwierdził jeden z internautów. Swoją opinię zatytułował: "Kaczynski to bohater narodowy".
Nawet głosy popierające próby zreformowania prawicy sugerowały, iż to co robi minister sprawiedliwości jest bardziej wiarygodne dla społeczeństwa. _ Prawica jest potrzebna_ - napisał mar. _ Problem tylko, czy bardziej wiarygodne są te próby zmian tworzone z jasnych przesłanek (np. komitety Kaczyńskich), czy nadanie nowego szyldu staremu układowi (np. nowa partia z Buzkiem)_ - dodał.(reb)