Trwa ładowanie...

Ruch Narodowy wierny Kukizowi. "Nie idziemy do PiS"

Politycy Ruchu Narodowego, którzy weszli do Sejmu z list Kukiz'15 deklarują, że będą członkami klubu parlamentarnego tego ugrupowania. Zapewniają jednak, że zachowają swoją tożsamość. Jako "zupełne plotki" określili spekulacje na temat przejścia do PiS.

Share
Ruch Narodowy wierny Kukizowi. "Nie idziemy do PiS"
Źródło: PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski
d28mkux

- Widzimy się w zespole, który został wybrany z list Ruchu Kukiza - zadeklarował prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki. - Jesteśmy po jakichś pierwszych rozmowach na ten temat - dodał.

W ten sposób Winnicki na konferencji prasowej w Sejmie odciął się od spekulacji na temat możliwego odłączenia się Ruchu Narodowego od ruchu Kukiz'15, z którego list narodowcy dostali się do Sejmu. Ruch Kukiz'15 wprowadził do Sejmu 42 posłów. Na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych Ruch Narodowy podaje, że ma w Sejmie 5 posłów.

d28mkux

- Bardzo wielu posłów tego klubu prezentuje bardzo wysoki poziom merytoryczny i myślę, że to będzie duże zaskoczenie zarówno jeśli chodzi o konkurencję polityczną, jak i dla państwa - mówił prezes Ruchu Narodowego.

Pytany o spekulacje na temat możliwego przejścia narodowców do PiS odpowiedział, że "to zupełne plotki". - Gdybyśmy chcieli być w PiS, zapisalibyśmy się do niego wiele lat temu, a nie tworzyli struktury narodowe, które dzisiaj występują w szerokiej koalicji antysystemowej pod egidą Pawła Kukiza - mówił.

Podkreślił, że w skład tej koalicji wchodzą ludzie wywodzący się z różnych środowisk. - Tworząc tożsamość ruchu Kukiza jednocześnie mamy te swoje partykularne tożsamości - zaznaczył Winnicki.

- Klub antysystemowy kierowany przez Pawła Kukiza to jest bardzo dobry pomysł na to, by różne środowiska mogły realizować w nim różne idee - dodał.

d28mkux

Na pytanie o współpracę z muzykiem Liroyem odpowiedział: "Dajemy każdemu szanse na to, by się nawrócił".

W jego ocenie "sukces wyborczy PiS" zobowiązuje. - My będziemy na pewno będziemy pilnować tematów związanych z interesem narodowym, obroną ziemi, kwestią nieprzyjmowania przez Polskę euro, zapisania złotówki jako wartości konstytucyjnej. Zobaczymy, na ile PiS z tej swojej patriotycznej retoryki będzie się wywiązywało - zaznaczył.

d28mkux

Podziel się opinią

Share
d28mkux
d28mkux
Więcej tematów