Trwa ładowanie...

Ruch Narodowy chce budowy muru przeciwko uchodźcom na granicy polsko-ukraińskiej. Chruszcz: napłynie wielotysięczna fala imigrantów, to będzie tragedia

• Nowy kanał przerzutowy, Polska musi zbudować mur - powiedział Sylwester Chruszcz, poseł Kukiz'15
• Mur miałby powstać na granicy polsko-ukraińskiej, koszt to ok. 225 mln zł
• Nowa trasa uchodźców: Bułgaria, Rumunia, zachodnia Ukraina i Polska
• Chruszcz: napłynie wielotysięczna fala imigrantów, to będzie tragedia

Share
Ruch Narodowy chce budowy muru przeciwko uchodźcom na granicy polsko-ukraińskiej. Chruszcz: napłynie wielotysięczna fala imigrantów, to będzie tragedia
Źródło: WP, fot: Konrad Żelazowski
d32ii6r

Ruch Narodowy przekonuje, że konieczne jest postawienie muru na granicy polsko-ukraińskiej, który chroniłby przed napływem nielegalnych imigrantów. Według Ruchu, koszt zbudowania takiego muru to ok. 225 milionów zł.

Poseł Kukiz'15 Sylwester Chruszcz (Ruch Narodowy) ocenił na konferencji prasowej w Sejmie, że na wiosnę przez granicę polsko-ukraińską prawdopodobnie ruszy "kanał przerzutowy nielegalnych imigrantów". Dlatego - przekonywał - "Polska powinna być gotowa do postawienia muru przeciwko fali uchodźców".

Jak dodał, według informacji przekazanych przez Straż Graniczną, miesiąc temu na granicy polsko-ukraińskiej zatrzymano 8 obywateli Iranu, a w zeszły piątek - 13 imigrantów w powiecie lubaczowskim.

d32ii6r

Według mediów polskich i niemieckich, powstaje nowy kanał przerzutowy imigrantów; po uszczelnieniu granicy węgiersko-serbskiej, nowa trasa ma prowadzić przez Bułgarię, Rumunię, zachodnią Ukrainę i Polskę.

"Do Polski napłynie wielotysięczna fala imigrantów, to będzie tragedia"

Chruszcz powiedział, że jeśli rząd będzie przeciwny budowie muru na granicy polsko-ukraińskiej, to będzie odpowiedzialny za "tragedie ludzkie, za to, że do Polski napłynie wielotysięczna fala imigrantów".

Jak dodał, według obliczeń Ruchu Narodowego, mur na granicy polsko-ukraińskiej kosztowałby ok. 225 milionów złotych. - W budżecie państwa powinna być zagwarantowana kwota, która w krótkim czasie pozwoli na zbudowanie muru - powiedział Chruszcz.

Zdaniem posła Wojciecha Bakuna (Kukiz'15), granica polsko-ukraińska na wielu odcinkach jest "granicą otwartą i bardzo trudną do ochrony przez Straż Graniczną". - W momencie, kiedy napływ imigrantów będzie ilościowo bardziej znaczący, niż w tej chwili, granica będzie najtrudniejszym odcinkiem do ochrony. Ochrona granicy bez zabezpieczenia w postaci muru, będzie bardzo trudna - ocenił.

d32ii6r

Podziel się opinią

Share
d32ii6r
d32ii6r
Więcej tematów