Rubin o barwie gołębiej krwi na aukcji w Hongkongu

Rubin o barwie gołębiej krwi na aukcji w Hongkongu

Rubin o barwie gołębiej krwi na aukcji w Hongkongu
Źródło zdjęć: © Fotolia
10.05.2017 01:27

Dom aukcyjny Phillips organizuje w końcu maja w Hongkongu aukcję ponad 140 nadzwyczajnych klejnotów, m. in. pierścienia z cennym rubinem barwy gołębiej krwi i dzieł słynnych firm, jak Cartier, Graff, Van Cleef & Arpels.

- Dom aukcyjny Phillips organizuje w końcu maja w Hongkongu aukcję ponad 140 nadzwyczajnych klejnotów, m. in. pierścienia z cennym rubinem barwy gołębiej krwi i dzieł słynnych firm, jak Cartier, Graff, Van Cleef & Arpels.

Wśród rzadkich diamentów i klejnotów najwyższej klasy znajduje się pierścionek z birmańskim rubinem o nazwie Błogosławiony Kwiat, o masie 6,02 karata. Owalny rubin o barwie gołębiej krwi otaczają diamenty uwydatniające jego błękitną poświatę. Pierścionek wyceniono na 2,3-2,5 mln USD.

Błogosławiony Kwiat o nieskazitelnej czerwieni pochodzi z birmańskiej kopalni w dolinie Mogok, słynącej z rubinów najwyższej klasy. Rubiny powyżej pięciu karatów i wysokiej jakości niezbyt często pojawiają się na aukcjach. Rzadsze niż porównywalnej wielkości diamenty, są bardzo poszukiwane, zwłaszcza że dla ludów Wschodu kolor czerwony to kolor pomyślności. W popularnych orientalnych legendach ludzie noszący rubiny cieszą się udanym życiem miłosnym, rodzinnym i długowiecznością. Przy czym gołębia krew to najbardziej pożądany odcień rubinu.

Podobnie rzadkimi kamieniami są szafiry z Kaszmiru. Na aukcji w Hongkongu znajdzie się pierścionek z kaszmirskim szafirem o masie 7,03 karata, otoczonym diamentami. Szacunkowa cena 706-809 tys. USD.

Wśród jubilerskich wyrobów przedmiotem licytacji będzie również naszyjnik z wisiorem z kolumbijskimi szmaragdami i diamentami z 1929 roku z pracowni Mauboussina. To wybitny przykład stylu Art Deco w wykonaniu jednego z najważniejszych jubilerów początków XX wieku. Arcydzieła Mauboussina są bardzo chętnie kolekcjonowane, a oferowana zawieszka została wykonana przez jednego z mistrzów znaczącego okresu w historii jubilerstwa.

Do "gwiazd" aukcji należy także współczesny garnitur z szafirami i diamentami Cartiera z 1999 roku.

Aukcja odbędzie się 29 maja.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także