PolskaRrekrutacja przyszłych policjantów

Rrekrutacja przyszłych policjantów

W tym roku zachodniopomorska policja
przeprowadzi cztery nabory do służby. Pierwszy w maju.
Minimum jakie stawia na wstępie policja chętnemu, który musi być
obywatelem Polski, to nieposzlakowana opinia, niekaralność,
posiadanie pełni praw publicznych, przynajmniej średnie
wykształcenie, sprawność fizyczna i psychiczna wymagana do służby
w formacjach uzbrojonych oraz uregulowany stosunek do służby
wojskowej - pisze "Głos Szczeciński".

"Podania w sprawie pracy spływają na bieżąco. Na jedno miejsce jest czterech kandydatów" - mówi komisarz Maciej Karczyński z Komendy Wojewódzkiej Policji. Oczywiście szczególnie preferowani do służby są kandydaci z wyższym wykształceniem, komunikatywni i władający językami obcymi. Na stanowiska najniższych szczebli w prewencji policja nie wymaga wykształcenia średniego, pod warunkiem, że chętny do tej pracy się nadaje - podaje dziennik.

W maju przyjętych do pracy w zachodniopomorskiej policji ma być 120 osób. Obecnie trwają rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami. To pierwszy etap selekcji. Od ich powodzenia zależy, czy kandydat przystąpi do testu sprawnościowego, na który składają się m. in. próba siły (panowie podciągają się na drążku, a panie robią pompki tyłem na ławce gimnastycznej) i bieg z przewrotami - informuje "Głos Szczeciński".

Później kandydaci przechodzą test psychologiczny i są dokładnie "prześwietlani" (to warunek dostępu do informacji objętych klauzulą tajności), wreszcie stają przed komisją lekarską MSWiA. Ostatecznie o tym, czy będą mogli być przyjęci do służby, czy nie, decyduje komisja kwalifikacyjna powołana przez komendanta wojewódzkiego policji. W tym roku będą w sumie cztery nabory, oprócz maja jeszcze w sierpniu, październiku i grudniu - czytamy w "Głosie Szczecińskim". (PAP)

Źródło artykułu:PAP

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)