Trwa ładowanie...

RPO interweniuje ws. polskich pracowników w Holandii. Problem łamania praw

Rzecznik Praw Obywatelskich zareagował ws. Polki, która została zwolniona przez pracodawcę za używanie języka polskiego w pracy. Z kolei jedna z agencji pośrednictwa pracy zakwaterowała naszych rodaków w namiocie niespełniającym wymogów sanitarnych.
Share
Polacy w Holandii maja problem z prawami pracowniczymi
Polacy w Holandii maja problem z prawami pracowniczymiŹródło: Fotolia, Fot: Photographee.eu
d489mf6

Adam Bodnar reaguje na skargi Polaków pracujących w Holandii. Rzecznik Praw Obywatelskich jest szczególnie zaniepokojony sprawą zakwaterowania polskich pracowników, zatrudnionych przez jedną z agencji pracy tymczasowej. W wyniku zaniedbania ze strony pracodawcy zostali oni umieszczeni w namiocie, który nie spełniał podstawowych wymogów sanitarnych. Spali na paletach i musieli myć się w rzece.

RPO zajął się również sprawą kobiety, która została zwolniona ze swojego stanowiska pracy, ponieważ mówiła po polsku. W incydent zaangażował się również Ambasador RP w Hadze, który zainicjował postepowanie przed holenderskim Kolegium Praw Człowieka. Uznano tam, że nie doszło do dyskryminacji rasowej względem Polki.

d489mf6

Decyzja miała być podyktowana "dobrą atmosferą w miejscu pracy, a także komunikacją". Budzi to poważne zastrzeżenia ze strony Rzecznika Praw Obywatelskich z punktu widzenia ochrony praw polskich obywateli. Państwowa Inspekcja Pracy podjęła działania, na rzecz zapewnienia odpowiedniego poziomu praw pracowniczych.

Zobacz także: Wykorzystujesz tylko 10% mózgu? Jeśli tak, to powinieneś być martwy

Źródło: rpo.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d489mf6

Podziel się opinią

Share
d489mf6
d489mf6
Więcej tematów