Trwa ładowanie...
d1u6yo2

Rozwiąż "Kryminalne zagadki Wrocławia" na Festiwalu Nauki

W piątek rusza XVII Dolnośląski Festiwal Nauki. Na gości czeka mnóstwo ciekawych wykładów, prezentacji, pokazów i eksperymentów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rozwiąż "Kryminalne zagadki Wrocławia" na Festiwalu Nauki
(Facebook / Oficjalny Profil Festiwalu Nauki)
d1u6yo2

W najbliższy piątek, 19 września, rozpocznie się we Wrocławiu 17. edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. To coroczna, odbywająca się we wrześniu i październiku impreza popularnonaukowa organizowana przez niemal wszystkie wrocławskie uczelnie, instytutu Polskiej Akademii Nauk oraz środowiska pozauczelniane.

Choć we Wrocławiu wydarzenia festiwalu potrwają do 24 września, to jeszcze przez następny miesiąc naukowcy przybliżą widzom świat nauki w dziewięciu dolnośląskich miastach - Legnicy, Zgorzelcu, Głogowie, Jeleniej Górze, Bystrzycy Kłodzkiej, Wałbrzychu, Dzierżoniowie, Lubinie i Ząbkowicach Śląskich.

Organizatorom festiwalu przyświeca myśl, by nauka nie była postrzegana jako hermetyczna i niezrozumiała. Chcą przybliżyć ludziom tematy, jakimi zajmują się na co dzień naukowcy, korzyści płynące z nauki, problemy, jakie mogą rozwiązywać różne dziedziny wiedzy. Festiwal ma stanowić "edukacyjną pigułkę" - w krótkim czasie będzie można posłuchać ciekawych wykładów, zwiedzać laboratoria, dyskutować z uczonymi i poznawać warsztaty badawcze.

d1u6yo2

Choć uroczysta inauguracja festiwalu odbędzie się o godzinie 14:00 18 września w Auli Leopoldinie Uniwersytetu Wrocławskiego, to imprezę na dobre rozpocznie wykład prof. Jana Miodka, który w piątek o 10:00 wygłosi wykład pt. "Rozum w języku".

Następnego dnia na górce przy ul. Racławickiej we Wrocławiu odbędzie się rekonstrukcja bitwy o Monte Cassino. Tło historyczne batalii przedstawi historyk z UWr, dr hab. Filip Wolański. Start o godzinie 11:30.

Specjaliści z Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Wrocławskiego przygotowali dla gości cykl wykładów i prezentacji pod wspólnym tytułem "CSI: Kryminalne zagadki Wrocławia". Widzowie zobaczą m.in. jak ustalane są okoliczności zgonu, jakimi narzędziami posługuje się współczesna kryminalistyka oraz poznają tajniki pracy medyka sądowego.

To jedynie bardzo niewielka część wydarzeń, jakie zostały przygotowane dla gości. W ramach kilkudniowego festiwalu we Wrocławiu odbędzie się kilkaset różnego rodzaju wykładów, spacerów i prezentacji. Dokładny program wydarzeń można znaleźć na stronie internetowej Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

d1u6yo2

Podziel się opinią

Share
d1u6yo2
d1u6yo2