Trwa ładowanie...
Gazeta Polska Codziennie
adwokat

Rozprawa odwołana, bo adwokata zawiesili

Niecodzienna sytuacja w konińskim sądzie. Na rozprawie okazało się, że jeden z mecenasów jest zawieszony, bo nie zapłacił składek do Okręgowej Rady Adwokackiej. A sąd przełożył rozprawę, godząc się poczekać aż je ureguluje - donosi "Gazeta Polska Codziennie".
Share
Rozprawa odwołana, bo adwokata zawiesili
Źródło: WP.PL, Fot: Marcin Gadomski
drtzic1

"Gazeta Polska Codziennie" próbowała dowiedzieć się od rzecznika Sądu Okręgowego w Koninie, czy problemy adwokata powinny być głównym tematem rozprawy. - Ta konkretna sprawa toczy się od wielu lat i jest bardzo skomplikowana - tłumaczył sędzia Rafał Kwieciński.

Kwieciński wielokrotnie posługiwał się określeniem "ekonomia procesowa" - relacjonuje gazeta, która wyjaśnia, że w dużym uproszczeniu chodzi o to, że taniej będzie poczekać, aż mecenas zapłaci składki i zostanie odwieszony, niż wykluczać obrońcę oskarżonego i ryzykować rozpoczęcie procesu od nowa.

Sprawa wywołała zdumienie prof. Piotra Kruszyńskiego z UW, członka Naczelnej Rady Adwokackiej. - To jakieś kuriozum. Po pierwsze sala rozpraw nie jest miejscem dla roztrząsania takich spraw. Po drugie zawieszony adwokat nie powinien w ogóle reprezentować swojego klienta - stwierdził.

drtzic1

Podziel się opinią

Share
drtzic1
drtzic1
Więcej tematów