Trwa ładowanie...
dzqa1sq

Rozpoczęły się wybory uzupełniające do Senatu

W niedzielę o godz. 7.00 rano rozpoczęły się wybory uzupełniające do senatu w trzech okręgach: na Śląsku, na Mazowszu i w woj. świętokrzyskim. Do zakończenia głosowania planowanego na godz. 21.00 obowiązuje cisza wyborcza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rozpoczęły się wybory uzupełniające do Senatu
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
dzqa1sq

Wybory uzupełniające są konieczne, ponieważ po wyborze na europosłów wygasły senatorskie mandaty Bolesława Piechy i Beaty Gosiewskiej (oboje z PiS). Wybory uzupełniające odbędą się także w związku ze śmiercią senatora PiS Henryka Górskiego.

Głosowanie rozpoczęło się w okręgu nr 73 obejmującym Rybnik oraz powiaty mikołowski i rybnicki (województwo śląskie). Wyborcy zagłosują także w okręgu nr 82 obejmującym 5 świętokrzyskich powiatów: opatowski, ostrowiecki, sandomierski, skarżyski i starachowicki. Do urn pójdą także mieszkańcy okręgu nr 47, obejmującego powiaty: garwoliński, miński i węgrowski.

Do zakończenia głosowania obowiązuje cisza wyborcza. Zabroniona jest agitacja mogąca wpłynąć na wynik wyborów w trzech okręgach wyborczych: na Śląsku, Mazowszu i w woj. świętokrzyskim. Najwyższa kara - od 500 tys. zł do 1 mln zł - grozi za publikację sondaży.

dzqa1sq

Podziel się opinią

Share
dzqa1sq
dzqa1sq
Więcej tematów