Trwa ładowanie...
dfezjed

Rozpoczął się TP S.A. Music & Film Festival

Piątkowym koncertem Van Morrisona oraz Pawła Kukiza z zespołem Piersi
w warszawskiej Sali Kongresowej rozpoczęła się
trzecia edycja TP S.A. Music & Film Festival. Do września w ramach
imprezy usłyszymy m.in. Stinga i Depeche Mode.

Share
dfezjed

Gwiazdą wieczoru był Van Morrison, którego publiczność przyjmowała bardzo ciepło. Artysta tradycyjnie wystąpił w czarnym kapeluszu i ciemnych okularach. Miał także na sobie ciemny garnitur z "błyszczącymi" punkcikami. Grał na gitarze, saksofonie, śpiewał. Dziękowano mu gromkimi oklaskami.

Na rozgrzewkę przed Vanem Morrisonem wystąpił Paweł Kukiz z zespołem "Piersi". Jego gościem była Kasia Nosowska. Zaśpiewała razem z nim w duecie piosenkę z płyty "Yugoton".

Van Morrison i Paweł Kukiz otrzymali od organizatorów pamiątkowe statuetki przedstawiające postać "wyrastającą" z taśmy filmowej i trzymającą perełkę. Nad sceną znajdował się element scenograficzny łączący motyw taśmy filmowej przeplatającej się z pięciolinią.

W ramach majowej edycji TP S.A. Music & Film Festival w najbliższą niedzielę w Sali Kongresowej usłyszymy Paco Penę z jego Flamenco Dance Company, a w poniedziałek w Teatrze Wielkim będziemy świadkami uroczystego koncertu galowego. Koncert ten będzie połączony z wręczeniem Philip Awards - nagród za osiągnięcia w dziedzinie muzyki filmowej.

Już teraz wiadomo, że honorowe "Filipy" za całokształt twórczości - w filmie polskim i zagranicznym - odbiorą Wojciech Kilar i Wladimir Cosma. (mp)

dfezjed

Podziel się opinią

Share
dfezjed
dfezjed
Więcej tematów