Trwa ładowanie...
d1oyfcn
sąd
08-05-2002 20:21

Rozpoczął się proces w sprawie tzw. napadu stulecia

Przed świdnickim sądem rozpoczął się w środę proces w sprawie tzw. napadu stulecia. O kradzież ze sklepu w Wiedniu biżuterii wartej blisko 4 mln zł oskarżono dwóch mężczyzn.

d1oyfcn
d1oyfcn

Oskarżeni to szwagrowie Artur P. i Tomasz P., mieszkańcy Strzegomia i Świebodzic w woj. dolnośląskim. Mężczyźni nie przyznają się do winy.

Do kradzieży doszło między 20 a 22 marca 1999 r. w stolicy Austrii. Prawdopodobnie trzech mężczyzn pokonało zabytkowy system kanalizacyjny Wiednia pontonem. Podpłynęli pod piwnicę luksusowego sklepu jubilerskiego, wybili dziurę w ścianie i zrabowali 26 kg biżuterii.

Oskarżeni wpadli w 2001 r., gdy policja zajmowała się sprawą napadu rabunkowego na dom w podwrocławskiej miejscowości. Funkcjonariusze w trakcie rewizji w mieszkaniu jednego z oskarżonych znaleźli 70 złotych przedmiotów. Jak się okazało, biżuteria pochodziła z kradzieży ze sklepu w Wiedniu.

Prokuratura dysponuje też taśmą magnetofonową, na której Artur P. opowiada znajomemu o swoim udziale w napadzie na austriacki sklep.

d1oyfcn

Oskarżeni nie przyznają się do winy. Podczas rozprawy Artur P. wyjaśnił, że mówił koledze o napadzie po to, by mu zaimponować. Tomasz P., w którego mieszkaniu znaleziono część skradzionej biżuterii, twierdzi, że kupił ją na Słowacji, ale nie wie od kogo.

Prokuratura nie udzielała informacji na temat szczegółów prowadzonego w tej sprawie postępowania. Wiadomo jedynie, że tożsamość trzeciego domniemanego uczestnika napadu do tej pory nie została ustalona i że udało się odzyskać 40 proc. zrabowanych kosztowności.

Oskarżonym grozi do 15 lat więzienia. (ej)

d1oyfcn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oyfcn
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj