Trwa ładowanie...
d43tdfg

Rozpoczął się proces członków komitetu "Wolny Kaukaz"

Przed Sądem Rejonowym w Poznaniu rozpoczął się w poniedziałek proces pięciu członków komitetu "Wolny Kaukaz". Prokuratura zarzuca im, że w lutym ub.r. naruszyli mir domowy i zniszczyli mienie konsulatu Federacji Rosyjskiej w Poznaniu. Oskarżeni nie przyznają się do winy. Podczas poniedziałkowej rozprawy odmówili odpowiedzi na pytania sądu i stron.

d43tdfg

Maciejowi R., Piotrowi L., Renardowi S., Marcinowi H. i Witoldowi G. prokuratura postawiła trzy zarzuty: wdarcie się na teren konsulatu, pomalowanie farbą tablicy informacyjnej i budynku placówki, a także uszkodzenie godła poprzez zamalowanie farbą oraz podeptanie i podpalenie flagi Federacji Rosyjskiej.

We wrześniu 2000 r. Sąd Okręgowy w Poznaniu umorzył postępowanie w sprawie zbezczeszczenia godła i flagi Federacji Rosyjskiej uznając, że prawo rosyjskie nie chroni swoich placówek dyplomatycznych, godeł i flag na terenie innych państw. Dlatego zarzut uległ modyfikacji, pomijamy w opisie czyn znieważenia - mówił w poniedziałek prokurator Jarosław Waligóra.

Straty powstałe w wyniku działań "Wolnego Kaukazu" oszacowano na ok. 5,5 tys. złotych. (aso)

d43tdfg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43tdfg
Więcej tematów