Trwa ładowanie...

Rozpad Zjednoczonej Prawicy? Gowin o wejściu na "niebezpieczną ścieżkę"

Jarosław Gowin ocenił aktualną sytuację w Zjednoczonej Prawicy. Wicepremier odniósł się także do współpracy z koalicjantami i przekazał, że razem z Jarosławem Kaczyńskim mają sobie wiele do wyjaśnienia. Polityk zadeklarował, że chce odbudować jedność Zjednoczonej Prawicy.

Share
Jarosław Gowin i Jarosław Kaczyński
Jarosław Gowin i Jarosław Kaczyński Źródło: East News, Fot: JACEK DOMINSKI
d1n66cv

Jarosław Gowin w programie "Graffiti" został zapytany o kryzys w Zjednoczonej Prawicy. Minister pracy, rozwoju i technologii przekazał, że w ostatnich miesiącach można było zobaczyć różnice wśród koalicjantów.

Jarosław Gowin o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

- Porozumienie uważa za niedopuszczalne to, co dzieje się w mediach publicznych oraz próbę obalenia legalnych władz partii, co nie działo się bez wsparcia zewnętrznego - przekazał na antenie Polsat News wicepremier.

d1n66cv

Gowin był dopytywany o to, kto stał za tym całym "puczem". Polityk przekazał, że osoby, które obarcza odpowiedzialnością za to, wiedzą o tym. Wicepremier rozmawiał z nimi w cztery oczy.

- Obóz Zjednoczonej Prawicy wszedł na niebezpieczną ścieżkę, którą niektórzy komentatorzy nazywają drogą ku "awuesizacji", takiego wewnętrznego rozpadu - dodał Gowin i zaznaczył, że "z tej ścieżki można zawrócić". To według jego opinii wymaga szczerych rozmów w cztery oczy z liderami Zjednoczonej Prawicy.

Jarosław Gowin nie chciał zdradzić szczegółów rozmów z Jarosławem Kaczyńskim. Zaznaczył jednak, że liderzy muszą sobie jeszcze wiele wyjaśnić. W te rozmowy powinna być zaangażowana także Solidarna Polska.

Napięcia w Zjednoczonej Prawicy. Jarosław Kaczyński potwierdza

Napięcia w obozie władzy skomentował również lider Prawa i Sprawiedliwości. - Niewątpliwie jesteśmy w czasie pewnych przekształceń. Nie będę się bawił we wróżbitę, zatem teraz nie podejmę się dokładnego prognozowania przyszłości. Ale też nie będę ukrywał prawdziwej sytuacji – mamy napięcia w koalicji – powiedział dla "Gazety Polskiej" Jarosław Kaczyński.

d1n66cv

Prezes PiS podkreślił, że aktualnie nie jest rozważana perspektywa wcześniejszych wyborów. Jednak są wydarzenia, które mogą doprowadzić do skrócenia kadencji.

Zobacz też: Mateusz Morawiecki nie do odwołania. Prof. Dudek dokonał analizy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1n66cv

Podziel się opinią

Share
d1n66cv
d1n66cv
Więcej tematów