Trwa ładowanie...
d93ty5d

Różnice połączyły członków Bloku Senat 2001

99 kandydatów o różnych poglądach, z różnych środowisk, reprezentujących różne opcje polityczne i układy samorządowe - taki jest skład listy kandydatów komitetu wyborczego Blok Senat 2001. Na liście znalazły się osoby rekomendowane przez AWSP, Unię Wolności, Platformę Obywatelską, Prawo i Sprawiedliwość i ROP.

d93ty5d
d93ty5d

Przewodniczący komitetu - Krzysztof Piesiewicz podkreślił, że przy nazwiskach kandydatów na liście Bloku nie będzie przynależności partyjnej. Zdaniem Piesiewicza, lista była tak konstruowana, by opisywała personalnie polską rzeczywistość. Chcemy, by senat był pluralistyczny, aby nie był blokiem jednej partii i jednego układu politycznego - dodał senator.

Komitet wyborczy zaprezentował swoje logo. Pod napisem "Blok Senat 2001" znajduje się wielobarwna tęcza, która symbolizuje - jak to określił Piesiewicz - różnorodność w postrzeganiu polskiej rzeczywistości.

Z list komitetu kandydują miedzy innymi Janusz Korwin-Mikke, minister Jacek Saryusz-Wolski, Zbigniew Religa, minister Edmund Wittbrodt i Kazimierz Kutz.

Reżyser przyniósł ze sobą drzewko kasztanowca, które zamierza zasadzić dla upamiętnienia historycznej chwili - powołania Bloku Senat 2001. Sprawdzimy, czy drzewko będzie żyło i czy nasz pomysł przyniesie pożytek - powiedział Kutz. Nie chciał jednak zdradzić, gdzie drzewko zostanie zasadzone. Reżyser zapewnił jedynie, że na pewno pozostanie w Warszawie.(aw)

d93ty5d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d93ty5d
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj