Trwa ładowanie...

Rozdano nagrody dla osób, które służą potrzebującym

Wręczono doroczne nagrody "Ubi Caritas" dla
instytucji i osób, które służą ubogim i potrzebującym. W tym roku
nagrody otrzymali: Przemysław Roszak przekazujący pieczywo
bezdomnym w Gnieźnie, wolontariuszki hospicjum w Radomiu - Ewa
Ways i Teresa Urban oraz Fundacja św. Mikołaja.

Rozdano nagrody dla osób, które służą potrzebującymŹródło: AFP
dfumz59
dfumz59

Kilkanaście firm, instytucji i osoby prywatne otrzymały także wyróżnienia. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w sobotę, w Teatrze Polskim w Warszawie. Nagroda "Ubi Caritas" jest przyznawana od 2003 roku, główną nagrodą jest statuetka św. Faustyny.

W uroczystości udział wzięli m.in. metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz, przedstawiciele Caritas z Niemiec i Włoch, przedstawiciele Kościoła ewangelicko-augsburskiego i prawosławnego oraz pracownicy i wolontariusze Caritas.

Caritas to forma wyjścia do ludzi, którzy chcą być dobrzy - powiedział Abp Nycz.

dfumz59

Rzeka charytatywności wyschnie, jeżeli straci źródło. A tym źródłem jest głęboka wiara. Miłość Boga pociąga miłość bliźniego, a miłość bliźniego potwierdza miłość do Pana Boga - powiedział metropolita warszawski. Podziękował wszystkim pracownikom i wolontariuszom Caritas.

W tym roku nagrody w kategorii "Darczyńca" otrzymał Przemysław Roszak i firma Metax, którzy codziennie przekazują chleb i wyroby cukiernicze na posiłki dla bezdomnych oraz dla Domu Matki i Dziecka w Gnieźnie.

W kategorii "współpraca z Caritas" nagrodzona została Fundacja św. Mikołaja, organizator kampanii "mama w pracy". Celem kampanii było przełamywanie stereotypów w postrzeganiu kobiet z małymi dziećmi oraz zwrócenia uwagi na problemy z jakimi na co dzień borykają się matki z dziećmi.

Nagrodę w kategorii "Świadectwo" otrzymały: Teresa Urban i Ewa Ways - inicjatorki i wolontariuszki Hospicjum, św. Józefa przy Caritas Diecezji Radomskiej. Sprawują opiekę nad chorymi terminalnie, pozyskują wolontariuszy i sprawują opiekę nad rodzinami osieroconymi.

dfumz59

Mam nadzieję, że wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni staną się przykładem i zachętą dla wszystkich, którzy pragną się dzielić z ubogimi i cierpiącymi sercem - powiedział dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz. Mam nadzieję, że w przyszłym roku kapituła Nagrody Ubi Caritas będzie miała jeszcze trudniejsze zadanie wybrania laureatów narody z powodu ich wielkiej ilości i zasług - dodał. Caritas pomaga rocznie około 2 milionom osób.

W sobotę wręczono także nagrodę diakonii Kościoła Ewangelicko- augsburskiego "Miłosierny Samarytanin" dla ks. Emila Gajdacza - proboszcza parafii ewangelicko-augsburskiej w Dzięgielowie. Wyróżnienia otrzymały siostra Aniela Kawulok - diakonisa kościoła ewangelicko-augsburskiego oraz Wanda Pilch, prowadząca spotkania modlitewne.

dfumz59
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfumz59
Więcej tematów