Trwa ładowanie...

Rozczłonkowane zwłoki kobiety w Godzieszach Wielkich. Zatrzymano męża ofiary

Na terenie jednej z posesji w gminie Godziesze Wielkie niedaleko Kalisza (woj. wielkopolskie) znaleziono rozczłonkowane zwłoki kobiety. Policja zatrzymała podejrzanego o tę makabryczną zbrodnię męża ofiary.

Share
Rozczłonkowane zwłoki kobiety w Godzieszach Wielkich. Zatrzymano męża ofiary
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d2mbt9t

Do tragicznego odkrycia zwłok doszło wczoraj. Policja dopiero dziś ujawnia szczegóły zbrodni.

Na terenie jednej z posesji w gminie Godziesze Wielkie są rozczłonkowane zwłoki kobiety - takie zgłoszenie wpłynęło do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu wczoraj około godz. 11.00.

d2mbt9t

Policjanci, pod nadzorem prokuratora, przystąpili do szczegółowych oględzin miejsca, w którym znajdowały się zwłoki. Zabezpieczyli również dowody przestępstwa.

Okazało się, że ofiarą jest 58-letnia mieszkanka powiatu dzierżoniowskiego.

- Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, że do zabójstwa kobiety doszło na terenie województwa dolnośląskiego – wyjaśnia Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy kaliskiej policji. – Ciało kobiety zostało rozczłonkowane, a następnie przewiezione samochodem osobowym na teren prywatnej posesji w gminie Godziesze Wielkie – tłumaczy. Dodaje, że mężczyzna transportował zwłoki nocą, ale nie zdążył ich ukryć.

Na razie nie wiadomo, jakim narzędziem posłużył się sprawca, by rozczłonkować ciało ofiary.

d2mbt9t

Podejrzenie policjantów padło na męża ofiary. Mężczyzna uciekł z posesji, gdzie znaleziono zwłoki kobiety, chwilę przed przybyciem policji. 55-latek próbował ukryć się w pobliskim lesie, ale został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

- Mężczyzna nie był właścicielem posesji, na której znaleziono zwłoki. W tym momencie trudno powiedzieć, dlaczego ciało pozostawił akurat w tym miejscu – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Anna Jaworska-Wojnicz.

Zebrane w trakcie czynności materiały zostaną przekazane Prokuraturze Rejonowej w Dzierżoniowie, która podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.

Podejrzanemu 55-latkowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

d2mbt9t

Podziel się opinią

Share
d2mbt9t
d2mbt9t
Więcej tematów