Trwa ładowanie...
08-01-2015 15:19

Rozczłonkowane zwłoki kobiety w Godzieszach Wielkich. Zatrzymano męża ofiary

Na terenie jednej z posesji w gminie Godziesze Wielkie niedaleko Kalisza (woj. wielkopolskie) znaleziono rozczłonkowane zwłoki kobiety. Policja zatrzymała podejrzanego o tę makabryczną zbrodnię męża ofiary.

Share
Rozczłonkowane zwłoki kobiety w Godzieszach Wielkich. Zatrzymano męża ofiaryŹródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
d29c5sl

Do tragicznego odkrycia zwłok doszło wczoraj. Policja dopiero dziś ujawnia szczegóły zbrodni.

Na terenie jednej z posesji w gminie Godziesze Wielkie są rozczłonkowane zwłoki kobiety - takie zgłoszenie wpłynęło do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu wczoraj około godz. 11.00.

Policjanci, pod nadzorem prokuratora, przystąpili do szczegółowych oględzin miejsca, w którym znajdowały się zwłoki. Zabezpieczyli również dowody przestępstwa.

d29c5sl

Okazało się, że ofiarą jest 58-letnia mieszkanka powiatu dzierżoniowskiego.

- Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, że do zabójstwa kobiety doszło na terenie województwa dolnośląskiego – wyjaśnia Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy kaliskiej policji. – Ciało kobiety zostało rozczłonkowane, a następnie przewiezione samochodem osobowym na teren prywatnej posesji w gminie Godziesze Wielkie – tłumaczy. Dodaje, że mężczyzna transportował zwłoki nocą, ale nie zdążył ich ukryć.

Na razie nie wiadomo, jakim narzędziem posłużył się sprawca, by rozczłonkować ciało ofiary.

Podejrzenie policjantów padło na męża ofiary. Mężczyzna uciekł z posesji, gdzie znaleziono zwłoki kobiety, chwilę przed przybyciem policji. 55-latek próbował ukryć się w pobliskim lesie, ale został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

d29c5sl

- Mężczyzna nie był właścicielem posesji, na której znaleziono zwłoki. W tym momencie trudno powiedzieć, dlaczego ciało pozostawił akurat w tym miejscu – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Anna Jaworska-Wojnicz.

Zebrane w trakcie czynności materiały zostaną przekazane Prokuraturze Rejonowej w Dzierżoniowie, która podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.

Podejrzanemu 55-latkowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

d29c5sl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29c5sl
d29c5sl
Więcej tematów