PolskaRÓWNE SZANSE Kampania 1% Fundacji Batorego

RÓWNE SZANSE Kampania 1% Fundacji Batorego

Czym konkretnie są równe szanse? Co i komu powinniśmy zaoferować żeby dać szansę sukcesu, szczęścia czy wykształcenia? Rokrocznie dla 1000 dzieci z niezamożnych rodzin równe szanse mają bardzo konkretny wymiar: wiolonczeli, której nie są w stanie kupić ich rodzice, biletu miesięcznego na dojazd do wymarzonej szkoły czy dodatkowych lekcji angielskiego.

Dzięki programowi Równe Szanse Fundacji Batorego mogą zrealizować swoje plany edukacyjne, spełnić marzenia i rozwinąć talenty. Fundacja Batorego wspiera organizacje pozarządowe, które przyznają stypendia w małych miejscowościach. Do każdej złotówki zdobytej przez lokalną organizację Fundacja dokłada drugą. Tegoroczni stypendyści to m.in.: Ida z Białegostoku, laureatka konkursu literackiego i autorka tomiku wierszy "Przenikając chmury"; Agnieszka z Kielc, finalistka olimpiady matematycznej; Piotr z Tomaszowa Lubelskiego, nagradzany za swoją działalność sportową, członek sekcji tenisa stołowego.

Program Równe Szanse finansowany jest z darowizn firm i osób prywatnych oraz z wpłat 1 % podatku dochodowego. Przez jedenaście lat istnienia programu stypendia na łączną kwotę 12 mln zł otrzymało ponad 13 000 uczniów. Wśród nich są: Edyta, doktor nauk matematycznych w Poznaniu; Łukasz – międzynarodowej sławy flecista; Jan, absolwent informatyki i wydziału prawa w Krakowie oraz Małgorzata lekarz w szpitalu w Olsztynie.

Jeżeli chcesz pomóc Idzie, Piotrowi, Agnieszce i wielu innym młodym zdolnym ludziom w zrealizowaniu ich marzeń o wykształceniu możesz przekazać 1% podatku na program Równe Szanse Fundacji Batorego. Wystarczy w formularzu PIT, w rubryce „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)” wpisać numer KRS: 0000101194 oraz kwotę stanowiącą równowartość 1% podatku do zapłacenia za rok 2011. Można też skorzystać z bezpłatnego, sprawdzonego programu Dr.Tax PIT 2011, który jest dostępny na stronie: www.1procent.batory.org.pl.

Dla niektórych dzieci droga do szkoły naprawdę wiedzie pod górkę. Wystarczy tak niewiele, żeby to zmienić.

Źródło artykułu:WP Wiadomości

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)