Trwa ładowanie...
d33cbe1
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rowerowy sukces Warszawy

Warszawa jest wśród 10 europejskich stolic, których mieszkańcy coraz chętniej do jazdy po mieście wykorzystują rower - pisze "Metro", powołując się na raport ONZ.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rowerowy sukces Warszawy
(ZTM)
d33cbe1

Cykliści odpowiadają już za 5 proc. miejskiego ruchu po Warszawie - wynika z raportu europejskiego biura Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ.

I dzięki temu nasza stolica zajęła 8. miejsce w rankingu najbardziej "urowerowionych" metropolii w Europie. A poza pierwszą dziesiątką - ze wskaźnikami poniżej 3 proc. wg WHO - są m.in. Ateny, Budapeszt, Bukareszt, Lwów, Madryt, Mińsk, Praga, Rzym, Sofia, Wilno - wylicza "Metro".

Na podium są zaś Amsterdam (33 proc.), Kopenhaga (26 proc.) i Berlin (13 proc.).

d33cbe1

Raport ONZ "Otwierając nowe możliwości - praca w zielonym i zdrowym transporcie" to też próba uzmysłowienia, jakie pozytywne efekty niesie ze sobą moda rowerowa - eksperci próbują szacować, jak może ona wpłynąć na miejską gospodarkę. Ich zdaniem oznacza wzrost zatrudnienia w sklepach, punktach serwisowych czy wypożyczalniach rowerów.

Jeśli wszystkie europejskie stolice osiągnęłyby kopenhaski poziom urowerowienia, przyczyniłoby się to do powstania ok. 76,6 tys. miejsc pracy - ocenia raport.

d33cbe1

Podziel się opinią

Share

d33cbe1

d33cbe1
Więcej tematów