Trwa ładowanie...
06-11-2014 16:55

"Rowerowy Sosnowiec": każdego roku 2 mln zł na infrastrukturę rowerową

Prezydent Górski obiecał, że co roku miasto będzie przeznaczać 2 mln zł na infrastrukturę rowerową. W Sosnowcu pojawiła się także funkcja społecznego oficera rowerowego, którą będzie pełnił Rafał Siciński.

"Rowerowy Sosnowiec": każdego roku 2 mln zł na infrastrukturę rowerowąŹródło: sosnowiec.pl
d6qnzbm
d6qnzbm

Sosnowiec ma się stać miastem przyjaznym rowerzystom - w tym celu powstał program pt. "Rowerowy Sosnowiec", który zawiera 10 punktów. Kazimierz Górski złożył deklarację, że miasto co roku będzie przeznaczać 2 mln zł na infrastrukturę rowerową w mieście. Pojawiły się także obietnice budowy dróg rowerowych (17,5 km w ramach połączeń małych węzłów przesiadkowych) oraz połączenia i przebudowy obecnie istniejących, modernizacja kładek (Środula, Naftowa). Co ważne, wszystkie inwestycje drogowe i remonty będą konsultowane pod kątem możliwości budowy infrastruktury rowerowej.

Podczas konferencji prezydent Górski przedstawił także osobę, z której opinią będą się liczyć władze miasta - społecznego oficera rowerowego. Został nim Rafał Siciński, który jest organizatorem Zagłębiowskiej Masy Krytycznej.

- Chcemy wykorzystać jego wiedzę i doświadczenie w tym temacie. My damy środki, ale to fachowcy, ludzie ze stowarzyszeń będą nam podpowiadać, tak aby te inwestycje zadowoliły tych, którzy będą z tego dobrodziejstwa korzystać - zapowiedział prezydent Sosnowca.

Na dobry początek Górski obiecał, że w mieście zainstalowanych zostanie 20 publicznych stacji napraw rowerów, a przed wszystkimi placówkami użyteczności publicznej postawione zostaną stojaki rowerowe w kształcie litery U. Na drogach jednokierunkowych dopuszczony zostanie ruch rowerowy, pojawią się też śluzy rowerowe.

- Chcemy połączyć istniejące ścieżki w spójną sieć. Mam nadzieję, że wszystkie nasze pomysły uda się wdrożyć w życie - podkreślał Siciński.

d6qnzbm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6qnzbm
Więcej tematów