Qaqwqwrqw

Roszady w PiS. Kaczyński awansował polityków, wśród nich Mazurek i Horała

Wielkie zmiany w strukturach Prawa i Sprawiedliwości. Prezes Kaczyński wymienił lokalnych liderów w kilku regionach. Wśród polityków, którzy doczekali się awansu, znalazła się rzeczniczka partii Beata Mazurek oraz szef komisji ds. VAT Marcin Horała.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiany w PiS obejmą m.in. Beatę Mazurek
Zmiany w PiS obejmą m.in. Beatę Mazurek (East News, Fot: Rafał Oleksiewicz/REPORTER)
Qaqwqwrqw

Roszady w lokalnych strukturach PiS to efekt kończącej się kadencji członków zarządów okręgowych. Do zmian doszło m.in. w Białymstoku, gdzie funkcję szefa regionu stracił Krzysztof Jurgiel, były minister rolnictwa. Warto przypomnieć, że polityk kierował podlaskimi strukturami PiS od 2010 roku. Po 9 latach rządzenia miejsce Jurgiela zajmie poseł Dariusz Piontkowski.

- Przede mną duże wyzwanie. Czekają nas podwójne wybory. Trzeba doprowadzić do tego, by wszyscy członkowie, sympatycy Prawa i Sprawiedliwości zmobilizowali się. Wybory samorządowe pokazały, że bez pracy nie uda się osiągnąć sukcesu. Chcielibyśmy sukces odnieść także w wyborach, które będą w tym roku - zapowiada Pionkowski.

Na liście nowych szefów regionów pojawiają się również inne znane nazwiska. Chodzi m.in. o Marcina Horałę, znanego z kierowania komisji śledczej ds. VAT. Teraz przejmie również funkcję regionalnego pełnomocnika partii na Pomorzu, zastępując Janusza Śniadka.

Qaqwqwrqw

Nową rolę otrzymała również rzeczniczka PiS. Beata Mazurek, która pokieruje dwoma okręgami PiS - w Chełmie oraz Białej Podlaskiej.

Z kolei okręgiem płockim będzie kierował Wojciech Jasiński, który jest byłym prezesem zarządu PKN Orlen. O zmianach w partii poinformował na Twitterze Krzysztof Sobolewski, szef komitetu wykonawczego PiS.

Qaqwqwrqw

Zobacz także: Biedroń: nawet tych sterujących państwem z tylnego rzędu postawimy przed Trybunałem Stanu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw