Trwa ładowanie...
ycipk-1n2pgx
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rosyjskie wojsko dementuje, by trawler zderzył się z okrętem podwodnym

Rosyjskie władze wojskowe zdementowały doniesienia, iż przyczyną zatonięcia rosyjskiego trawlera rybackiego na Morzu Ochockim mogło być jego zderzenie z zanurzonym okrętem podwodnym. W katastrofie u wybrzeży Kamczatki zginęło 69 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie wykonane w 2013 r. przedstawia trawler "Stende", którego nazwę po zmianie właściciela w 2014 r. przemianowano na "Dalnij Wostok"
Zdjęcie wykonane w 2013 r. przedstawia trawler "Stende", którego nazwę po zmianie właściciela w 2014 r. przemianowano na "Dalnij Wostok" (AFP, Fot: shipspotting.com)
ycipk-1n2pgx

Wśród 132 osób, które znajdowały się na pokładzie trawlera-zamrażalni "Dalnij Wostok", było 78 Rosjan i 54 obcokrajowców, m.in. Birmańczycy, Ukraińcy, Łotysze, Litwini i obywatele Vanuatu. Uratowano tylko 63.

- Wszystkie rozpowszechniane w różnych środkach masowego przekazu i sieciach społecznościowych informacje o tym, że przyczyną katastrofy dużego trawlera-przetwórni "Dalnij Wostok" na Morzu Ochockim mogło być zderzenie z rosyjskim okrętem podwodnym, są wymysłem - oświadczył oficjalny przedstawiciel ministerstwa obrony, generał Igor Konaszenkow.

Jak zaznaczył, "w chwili tragedii na tym akwenie Morza Ochockiego nie było żadnych okrętów podwodnych rosyjskiej marynarki wojennej".

ycipk-1n2pgx

Portem macierzystym należącego do spółki połowowej "Magellan" trawlera był Niewielsk na Sachalinie.

Trawler "Dalnij Wostok" zatonął na Morzu Ochockim, ok. 330 km na zachód od osady Krutogorowski w obwodzie kamczackim i ok. 250 km na południe od Magadanu. Bezpośrednia przyczyna zatonięcia statku na razie nie jest znana; wiadomo, że z trawlera nie został wysłany sygnał SOS i że jednostka poszła na dno bardzo szybko.

W operacji ratunkowej uczestniczyło 26 statków.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1n2pgx

ycipk-1n2pgx
ycipk-1n2pgx