Trwa ładowanie...

Rosyjskie siły specjalne przy granicy z Ukrainą

Waszyngton po raz kolejny oskarżył Moskwę o dozbrajanie i szkolenie prorosyjskich separatystów we wschodniej Ukrainie. Według Białego Domu, Rosjanie wysłali w rejony przygraniczne swoje siły specjalne.

Share
Rosyjskie siły specjalne przy granicy z Ukrainą
Źródło: WP.PL, fot: Konrad Żelazowski
d1ep0og

Biały Dom wyraził przekonanie, że w ubiegłym tygodniu Rosja przerzuciła do wschodniej Ukrainy wyrzutnie rakiet oraz czołgi.

Wysoki rangą przedstawiciel amerykańskiego rządu poinformował, że kolejne czołgi są przygotowane do przekroczenia granicy i że Moskwa planuje też przekazać separatystom ciężkie uzbrojenie, które zostało wycofane z użytkowania przez rosyjską armię, a wciąż jest używane przez armię ukraińską. Taka taktyka może służyć ukryciu jego prawdziwego pochodzenia.

Biały Dom poinformował, że wzdłuż granicy z Ukrainą rozlokowano rosyjskich komandosów, których zadaniem jest wspieranie separatystów. Amerykanie twierdzą też, że posiadają informacje o przerzuceniu przez Rosjan w rejony przygraniczne znaczących sił lądowych.

Część z nich stacjonuje zaledwie kilka kilometrów od granicy, a do rozlokowania w tych samych rejonach przygotowane są kolejne.

Amerykański departament skarbu ogłosił w piątek objęcie sankcjami 7 ukraińskich separatystów, w tym przywódcę samozwańczej Republiki Donieckiej Igora Grinkina.

d1ep0og

Podziel się opinią

Share
d1ep0og
d1ep0og
Więcej tematów