Trwa ładowanie...
d3dc00k

Rosyjskie samoloty naruszyły przestrzeń powietrzną Estonii. W jednym mógł być Władimir Putin

Estońskie ministerstwo spraw zagranicznych przekazało ambasadorowi Rosji notę protestacyjną. To odpowiedź na naruszenie przez dwa rosyjskie samoloty estońskiej przestrzeni powietrznej. Według mediów, na pokładzie jednej z maszyn mógł być Władimir Putin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Informacji nie potwierdzają estońskie służby
Informacji nie potwierdzają estońskie służby (Fotolia)
d3dc00k

Do incydentu doszło w poniedziałek rano. Airbus A319 i Ił-96 bez odpowiedniego pozwolenia przeleciały w pobliżu wyspy Vaindloo w Zatoce Fińskiej. Samoloty w estońskiej przestrzeni powietrznej przebywały niecałą minutę.

Jak podaje serwis estońskiego publicznego nadawcy err.ee, rosyjskie samoloty miały włączone transpondery, ale Estończycy nie zostali poinformowani o planie lotu, a rosyjscy piloci nie nawiązali połączenia radiowego.

Według gazety "Postimees" w samolocie mógł być prezydent Rosji Władimir Putin, który na szczyt w Helsinkach przyleciał na pokładzie Ił-96 o numerze bocznym RA-96022. Właśnie ta maszyna miała naruszyć w estońską przestrzeń powietrzną.

d3dc00k

Informacji o obecności na pokładzie samolotu nie potwierdzają estońskie służby. Według nich, samolot z Władimirem Putinem leciał inną trasą i od razu po opuszczeniu rosyjskiej przestrzeni powietrznej znalazł się w fińskiej przestrzeni.

Zobacz także: "Trump może oddać Putinowi Ukrainę lub bezpieczeństwo Europy Wschodniej"

W tym roku rosyjskie samoloty już sześciokrotnie naruszyły estońską przestrzeń powietrzną.

d3dc00k

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d3dc00k

Podziel się opinią

Share

d3dc00k

d3dc00k
Więcej tematów