Trwa ładowanie...

Rosyjskie myśliwce na Białorusi. Powstanie kolejna baza?

Rosja w 2016 roku utworzy bazę lotniczą w Bobrujsku na południowym-wschodzie Białorusi. Poinformowały o tym białoruskie media, powołując się na wypowiedź dowódcy rosyjskich sił powietrznych.

Share
Rosyjskie myśliwce na Białorusi. Powstanie kolejna baza?
Źródło: PAP/EPA, Fot: SERGEI CHIRIKOV
d1rty30

Generał Wiktor Bondariew oświadczył, że w Bobrujsku będą stacjonować samoloty myśliwskie Su-27. Gotowy jest już plan rekonstrukcji miejscowego lotniska wojskowego. Na razie brak oficjalnego potwierdzenia tej informacji ze strony władz w Mińsku.

Rozgłośnia "Radio Swaboda" zwraca uwagę, że wcześniej Rosja postanowiła przemieścić pułk myśliwców złożony z 24 samolotów Su-27 na lotnisko w Baranowiczach na zachodniej Białorusi.

d1rty30

Na razie nie jest jasne, czy Rosja zamierza utrzymywać swoje myśliwce na dwóch białoruskich lotniskach wojskowych, czy skoncentruje się na najnowszym pomyśle, czyli bazie w Bobrujsku.

W marcu na tym lotnisku lądowało sześć rosyjskich myśliwców Su-27 i trzy samoloty transportowe. Miało to miejsce po umieszczeniu w Polsce 12 amerykańskich samolotów F-16. Niewykluczone, że lotniskiem w Bobrujsku Rosjanie zainteresowali się także ze względu na jego stosunkowo niewielką odległość od granicy Ukrainy.

d1rty30

Podziel się opinią

Share
d1rty30
d1rty30
Więcej tematów