Trwa ładowanie...
11-11-2014 12:39

Rosyjskie media o Święcie Niepodległości w Polsce

Polskie Święto Niepodległości śledzą niektóre media w Rosji. Jedne zwracają uwagę na organizację obchodów. Inne widzą je w bardzo pragmatyczny sposób.

Rosyjskie media o Święcie Niepodległości w PolsceŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d2zlxe8
d2zlxe8

Agencja prasowa TASS poinformowała, że w Warszawie zaplanowano przeprowadzenie 10 zgromadzeń. Oddzielny akapit w informacji poświęciła Marszu Niepodległości. Zaznaczyła, że co roku organizują go - jak to napisano - "przedstawiciele organizacji nacjonalistycznych".

Autorka korespondencji przypomniała, że w roku ubiegłym w trakcie Marszu Niepodległości doszło do incydentów pod Ambasadą Rosji w Warszawie.

Tymczasem portal internetowy "Nowyj Kaliningrad" w artykule o Święcie Niepodległości zwrócił głównie uwagę na fakt, że 11 listopada w Polsce jest dniem wolnym od pracy. Dlatego są zamknięte sklepy i urzędy państwowe. Z publikacji można jednocześnie się dowiedzieć, że małe sklepiki dziś mogą pracować, a od jutra handel i urzędy znów będą normalnie funkcjonować.

Ta praktyczna informacja podana przez portal internetowy nie jest bez znaczenia. Mieszkańcy Kaliningradu chętnie robią w Polsce zakupy i powinni wiedzieć, że dziś lepiej nie jechać do naszego kraju w podróż po supermarketach.

d2zlxe8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zlxe8
Więcej tematów