Trwa ładowanie...
d41q9gs
IAR

Rosyjskie media o Święcie Niepodległości w Polsce

Polskie Święto Niepodległości śledzą niektóre media w Rosji. Jedne zwracają uwagę na organizację obchodów. Inne widzą je w bardzo pragmatyczny sposób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obchody Święta Niepodległości z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego
Obchody Święta Niepodległości z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d41q9gs

Agencja prasowa TASS poinformowała, że w Warszawie zaplanowano przeprowadzenie 10 zgromadzeń. Oddzielny akapit w informacji poświęciła Marszu Niepodległości. Zaznaczyła, że co roku organizują go - jak to napisano - "przedstawiciele organizacji nacjonalistycznych".

Autorka korespondencji przypomniała, że w roku ubiegłym w trakcie Marszu Niepodległości doszło do incydentów pod Ambasadą Rosji w Warszawie.

Tymczasem portal internetowy "Nowyj Kaliningrad" w artykule o Święcie Niepodległości zwrócił głównie uwagę na fakt, że 11 listopada w Polsce jest dniem wolnym od pracy. Dlatego są zamknięte sklepy i urzędy państwowe. Z publikacji można jednocześnie się dowiedzieć, że małe sklepiki dziś mogą pracować, a od jutra handel i urzędy znów będą normalnie funkcjonować.

Ta praktyczna informacja podana przez portal internetowy nie jest bez znaczenia. Mieszkańcy Kaliningradu chętnie robią w Polsce zakupy i powinni wiedzieć, że dziś lepiej nie jechać do naszego kraju w podróż po supermarketach.

d41q9gs

Podziel się opinią

Share

d41q9gs

d41q9gs
Więcej tematów