Trwa ładowanie...
d2od10b
IAR

Rosyjskie media o polskim referendum

Rosyjskie media nie poświęciły wiele uwagi polskiemu referendum. Jedynie ogólnokrajowe agencje poinformowały o plebiscycie, który odbył się w naszym kraju podkreślając, że pytania dotyczyły zmian w ordynacji wyborczej i prawie podatkowym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obwodowa komisja ds. referendum nr 105 w Poznaniu
Obwodowa komisja ds. referendum nr 105 w Poznaniu (PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk)
d2od10b

Rozgłośnia Echo Moskwy zauważyła, że referendum nie wzbudziło zainteresowania Polaków. O polskim plebiscycie wspomniała agencja Ria Novosti, a także rosyjskie stacje telewizyjne. Informacje nie były opatrzone komentarzem, koncentrując się jedynie na suchych faktach.

Portal Gazieta.ru przypomniał, że po zamknięciu lokali wyborczych komisje nie podały żadnych danych dotyczących przebiegu referendum zapewniając jedynie, że odbyło się ono bez incydentów.

Rosyjskie media częściej i obszerniej informowały o deklaracjach polskich polityków w sprawie uchodźców, w tym o zapowiedzi byłego prezydenta Lecha Wałęsy, który chciałby przyjąć w swoim domu kilka takich osób.

Według cząstkowych danych, dotyczących frekwencji w referendum, do urn poszło 7,48 proc. Polaków. Żeby referendum było wiążące, powinno w nim wziąć udział ponad 15 milionów osób, czyli ponad 50 procent uprawnionych do głosowania.

d2od10b

Podziel się opinią

Share
d2od10b
d2od10b
Więcej tematów