Trwa ładowanie...
d4n2djm
IAR

Rosyjskie linie lotnicze Transaero mają kłopoty

Drugie co do wielkości rosyjskie linie lotnicze mają kłopoty finansowe. I proszą rząd o wsparcie. W przeciwnym wypadku grozi im odwołanie lotów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjskie linie lotnicze Transaero mają kłopoty
(Wikipedia)
d4n2djm

Prywatne linie lotnicze Transaero są winne duże sumy dostawcom paliwa oraz moskiewskiemu lotnisku Wnukowo. Według nieoficjalnych informacji, firma domaga się nowych linii kredytowych, które pomogłyby ustabilizować jej sytuację finansową. Rosyjskie media twierdzą, że linie Transaero raczej nie wstrzymają lotów w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, gdyż nie chcą zawieść swoich pasażerów.

Spółka Akcyjna Transaero powstała w dniu 28 grudnia 1990. Początkowo przewoźnik operował tylko na trasach czarterowych samolotami wydzierżawionymi od Aerofłotu. Transaero był drugim, za Aerofłotem rosyjskim przewoźnikiem, który został dopuszczony do obsługi połączeń regularnych.

Linie lotnicze Transaero dysponują obecnie ponad stu samolotami. Obsługują ponad 160 połączeń. Zaliczane są do najbardziej bezpiecznych rosyjskich przewoźników. W ciągu prawie 25 lat istnienia na rynku lotniczym nie przytrafiły im się żadne poważniejsze wypadki - jako jednym z niewielu rosyjskich linii lotniczych.

Źródło: IAR

d4n2djm

Podziel się opinią

Share
d4n2djm
d4n2djm
Więcej tematów